Pražský okruh

Ministr Kremlík zuří! Klíčová dopravní stavba bude mít zase zpoždění

Ministr Kremlík zuří! Klíčová dopravní stavba bude mít zase zpoždění
Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR

Začátek stavby úseku Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D1 se zřejmě znovu odloží. Stavební úřad podle ministra dopravy udělal chybu a správně nedoručil oznámení o zahájení územního řízení.

"Jsem naštvaný. Právě se ke mně dostala informace, že kvůli chybě stavebního úřadu Městské části Praha 22 budeme nejspíš muset opět posunout začátek stavby SOKP 511 Běchovice - D1," napsal ministr dopravy Vladimír Kremlík na facebook.

V červnu přišla zpráva o tom, že stavební úřad zahájil územní řízení, o měsíc později se rozhodnutí veřejně projednávalo. Jenže teď se ukázalo, že úřad nesprávně doručil oznámení o zahájení územního řízení, a tak se celý proces musí opakovat.

Veřejné projednání by mohlo nově proběhnout v prosinci 2019, což znamená zpoždění pět měsíců. Podle Kremlíka se bude ministerstvo snažit začátek stavby co nejvíce uspíšit, ale zároveň chce apelovat na Prahu, aby posílila kapacity stavebních úřadů.

Související obsah

"Provedly se veškeré průzkumy pro dokumentaci pro stavební povolení, je zpracována dokumentace pro stavební povolení v konceptu a ve spolupráci s Prahou už vykupujeme i některé pozemky. Ale bez toho, aby příslušné úřady dělaly dobře svou práci, to nepůjde," uzavřel Kremlík.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pražský okruh

Důležité Události