Domácí

Na jihu Čech se otevírá nová část D3, spojuje už hotové části dálnice

Řidiči se v úterý odpoledne dočkají dalšího úseku dálnice D3 na jihu Čech. Ředitelství silnic a dálnic kolem patnácté hodiny odpoledne zprovozní úsek mezi Ševětínem a Borkem na Českobudějovicku. Celá dálnice D3 by měla měřit 170 kilometrů.

Jedná se o čtvrtý úsek D3 otevřený v průběhu posledních dvou let. Nový desetikilometrový úsek propojí dvě již hotové části a dálnici tak prodlouží o dalších 70 kilometrů. Od Ředitelství silnic a dálnic je to pro řidiče takový malý předvánoční dárek. Část D3 mezi Ševětínem a Borkem bude stát bez DPH 930 milionů korun.

Řidiči od úterního odpoledne po dálnici D3 pohodlně projedou od Českých Budějovic do středočeského Mezna. Stále ale chybí poměrně malá část u Tábora, kde ještě není vyřešen spor o pozemky u Motocentra bratrů Beránkových. Jde o úsek dlouhý 400 metrů.

Související obsah

Ředitelství silnic a dálnic nabízelo vlastníkům za pozemky odškodnění ve výši dvaceti milionů korun. Majitelé na to ale nechtěli přistoupit. Ředitelství navrhovalo vyvlastnění. Poslední slovo v této kauze ale bude mít až soud.

Podél dálnice D3 vzniká i několik nových odpočívadel a obchvatů. Celá dálnice od Prahy až k hranicím s Rakouskem by mohla být hotová do roku 2028.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události