Domácí

Hrozivá chyba: Předjížděl na přechodu, málem srazil holčičku

Hrozivá chyba: Předjížděl na přechodu, málem srazil holčičku
Zdroj: Josef Zoubek, facebook

Školácká chyba, která mohla skončit tragicky. Řidič u Senomat na Rakovnicku se rozhodl v úterý ráno předjíždět těsně před přechodem, jen díky pozornosti malé školačky se vše obešlo bez následků.

Více rozumu než řidič auta měla malá školačka. Ta se při přecházení chovala doslova ukázkově. Barevné oblečení a reflexní prvky na aktovce, aby byla i ve tmě dobře vidět. Před přechodem se dobře rozhlédla, než vstoupila do vozovky, ubezpečila se, že ji řidič přijíždějícího vozidla dobře vidí. Ostražitost ale neztratila ani poté, co začala silnici přecházet. Jen díky tomu dokázala zabránit nehodě, když stojící vůz, který jí dával přednost, minul další předjíždějící řidič. Drobné dívky na přechodu si zřejmě vůbec nevšiml.

Celý incident zaznamenala palubní kamera vozidla, které stálo přímo u přechodu. Pozorný řidič v kritickém okamžiku na školačku navíc ještě zatroubil, aby ji na blížící se riziko upozornil. Zato pirát silnic, který jen tak tak unikl vážné tragédii, pokračoval svižně dál.

Související obsah

Nepředjíždět před přechodem je přitom pravidlo, které si každý vyslechne v autoškole hned několikrát. Přes vozidla, stojící případně před vámi, totiž nemusíte vidět pohyb na přechodu, chodci, kteří již do vozovky vykročili, zas často nevěnují pohybu v dalších pruzích tolik pozornosti, navíc se mohou pohybovat nečekaně rychle, například pokud jde o děti nebo cyklisty.

Případ již prošetřuje rakovnická policie. S případným svědectvím se na ni můžete obracet na číslo 974 880 229.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události