Náklaďák

Z náklaďáku se na rušné křižovatce vysypalo kamení, řidič jel dál

Z nákladního vozu se za jízdy vysypalo v Pardubicích kamení. Řidič nezastavil a pokračoval dál, ale strážníci díky kamerovému systému majitele auta našli. Na rušné křižovatce materiál naštěstí nikoho nezasáhl.

Řidič ostře střihnul zatáčku a v Pražské ulici se postaral o kamenný déšť. Kameny o váze minimálně půl kilogramu skončily na silnici. Křižovatka patří k nejvytíženějším v Pardubicích, přesto se tenhle incident stal ve chvíli, kdy tudy zrovna nikdo neprojížděl.

"Kameny naštěstí nikoho nezasáhly a událost se tak obešla bez zranění," potvrzuje mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Řidič pokračoval dál a ví jen on sám, jestli si rozsypaného nákladu skutečně nevšiml. Strážníci se podívali na kamerový systém a přečetli espézetku náklaďáku. "Strážníci dohledali provozovatele vozidla a ten přislíbil, že silnici uklidí," doplnila Klementová.

Související obsah

Obešlo se to tentokrát bez pokuty. Pokud by viník kameny neuklidil, musel by to zvládnout správce komunikace. Úklidové práce by pak ale provozovateli auta naúčtoval.

Podle policie kameny na silnici často nekončí, teď nejčastěji způsobuje problémy led odlétávající z plachet náklaďáků. Ve výsledku je ale stejně nebezpečný jako třeba dlažební kostky.

pez, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události