Zahraničí

Kvůli blokádě slovenských přechodů se tvořily dlouhé kolony kamionů

Kvůli blokádě slovenských přechodů se tvořily dlouhé kolony kamionů
Zdroj: Profimedia

I ve středu pokračovala stávka slovenských autodopravců. Některé hraniční přechody byly pro nákladní dopravu zcela neprůjezdné a tvořily se u nich dlouhé kolony. Blokáda se týkala i hraničních přechodů na českých hranicích.

Na vznikající kolony upozornila už ve středu ráno česká policie. Podle ní se vytvořila dlouhá kolona ve směru do vnitrozemí Slovenska na přechodu Bumbálka – Makov, už před devátou měla skoro půl kilometru a nadále se zvětšovala.

Přechod u Mostů u Jablunkova byl pro nákladní dopravu zcela uzavřen. I tam se během chvíle vytvořila dlouhá kolona. Okolo 16. hodiny se hraniční přechod opět zprůjezdnil. "Provoz nákladní i osobní dopravy na hraničním přechodu Mosty u Jablunkova byl obnoven v obou směrech a dochází k pomalému rozjíždění kolon nákladních aut," uvedla policie na twitteru.

Související obsah

Problémy byly také na přechodu na dálnici D2, kde měla kolona kamionů kolem půl jedenácté přes kilometr a půl, uvedl informační portál Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Před půl pátou odpoledne stávka skončila. "Kamiony jsou pouštěny přes hraniční přechody v určených intervalech," informoval na twitteru mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Slovenští autodopravci nesouhlasí s podnikatelskými podmínkami, které se podle nich zhoršují. První stávku zahájili už počátkem ledna, k dohodě mezi nimi a vládou však stále nedošlo.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události