Ferrari

Ferrari má problém. Musí se soudit o jméno pro své první SUV

Ferrari má problém. Musí se soudit o jméno pro své první SUV
Zdroj: Profimedia

První SUV italské automobilky Ferrari podle všeho zamíří nejdřív k soudu než na trh. Výrobce pro něj vybral název Purosangue (v italštině “plnokrevník”), což se krásně hodí k známému logu Ferrari. Jenomže stejný název si před lety zaregistrovala i nezisková charitativní organizace Purosangue Foundation.

jménu pro první SUV od Ferrari bude nejspíš rozhodovat soud. Italský výrobce totiž podal žalobu na charitativní neziskovku, která mimo jiné bojuje proti dopingu ve sportu. Informoval o tom deník Financial Times.

Jde o název Purosangue, což v italštině znamená “čistá krev” a označují se tak plnokrevní koně. Jenomže nadace Purosangue Foundation má “plnokrevníka” v názvu a navíc tvrdí, že si název už v roce 2013 zaregistrovala jako ochrannou známku pro oděvy a další výrobky.

Neziskovka uvádí, že se s automobilkou snažila dohodnout. Marně. Ferrari tak název svého nového modelu zatím nemůže zaregistrovat.

Automobilka vzkázala, že nadace svoji ochrannou známku za posledních pět let komerčně nevyužívala a proto na ni nemá výhradní nárok. Po neúspěšném vyjednávání automobilka zachrastila zbraněmi a podala žalobu. Soud by měl podle Financial Times rozhodovat na začátku března.

Související obsah

Podle právníka charitativní organizace půjde o boj Davida s Goliášem. Nadace ale prý má dostatek důkazů o své činnosti i o dohodě s Adidasem, který by pro ni měl vyrábět oblečení.

Purosangue Foundation je zaregistrovaná v Itálii i Velké Británii. Hlavním cílem je boj proti dopingu ve sportu (proto “čistá krev”), podle webu chce organizace zlepšovat lidem život prostřednictvím běhu a atletiky a podporovat mladé talenty, aby důvěřovali vlastním schopnostem a stali se šampióny bez použití prostředků zvyšujících výkon. Založila například běžecké kempy v Keni, ale financuje i zdravotní prohlídky pro seniory.

“Jsme malí, takže je těžké bránit naši značku, ale děláme důležitou práci. Je to nespravedlnost. Proč bychom se měli vzdát své identity? Měli si to nejprve zkontrolovat. Nebudeme se bát, i když vím, že jdeme proti jedné z největších značek na světě,” uvedl Max Monteforte, trenér běhání a bývalý profesionální běžec, který Purosangue Foundation založil.

První SUV Ferrari, pro který automobilka chce jméno Purosangue, má být v prodeji v roce 2022.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události