Karvinsko

Policie utnula řádění fantomů: Jeden bral katalyzátory, druhý benzín

Od listopadu do ledna měl ukrást 7 katalyzátorů, teď je muž v rukou policie. Krást měl v Opavě, Ostravě a také na Karvinsku. Hrozí mu až pět let za mřížemi.

Parkoviště přímo před domy, přesto se zloděj nebál dopadení. V sedmi případech se mu povedlo odmontovat katalyzátory a následně je prodat. Jeho řádění trvalo několik měsíců. Když mu to ale nestačilo, pokusil se ukrást i jízdní kola, ač byla upevněna. Majitel ho ale vyrušil.

"Trestnou činnost měl páchat nejen na Karvinsku, ale také na Opavsku, nebo v Ostravě. Celkem měl způsobit škodu za více jak padesát tisíc korun," popisuje Karolína Bělunková, mluvčí frýdecko-místecké policie. Muž si teď za krádeže a pokus o ni může odsedět až 5 let za mřížemi.

Karvinští policisté navíc řeší případ krádeže benzínu ze zaparkovaných aut. I v tomto případě zloděj udeřil sedmkrát. V noci se vplížil k rodinným domům, poškodil palivovou nádrž a do plastové lahve odčerpával palivo. Celkem si měl přijít na 150 litrů benzínu.

Související obsah

Ten měl dle jeho vlastní výpovědi pomocí kbelíku odnosit a následně přelít do svého vozidla. Policistům se navíc podařilo zjistit, že stejný muž se měl v polovině měsíce ledna vloupat do rodinného domu na Karvinsku.

Tam ukradl dámský kožich, svícny, zubní pasty i konzervy pro kočky, ty pak podle výpovědi dal svému psovi. I tady je škoda vysoká, podle policie 100 tisíc korun. Tomuto muži v případě prokázání viny hrozí za krádež a porušení domovní svobody - 3 roky vězení.

Lucie Cochlarová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Karvinsko

Důležité Události