Dálniční známky

Pozor na dálniční známky! Celníci mají zátah, chytili už 900 neplatičů

Pozor na dálniční známky! Celníci mají zátah, chytili už 900 neplatičů
Zdroj: Generální ředitelství cel

Celníci od začátku února číhají na řidiče, kteří nemají vylepenou dálniční známku na rok 2020. Na pokutách už “vydělali” skoro 900 tisíc korun.

Nezapomněli jste si pořídit novou dálniční známku? Na zpoplatněé úseky bez ní raději nevyjíždějte. Nemusí se vám to vyplatit.

Celníci se totiž na neplatiče zaměřili hned od začátku února, kdy přestala platit známka z roku 2019. “Ve dnech 1. až 3. února se po celé republice celníci zaměřili na kontrolu nových dálničních kupónů. I přesto, že řidiči byli na konci ledna upozorněni na povinnost vylepit nové, odhalili kontroloři 903 porušení a za to uložili pokuty ve výši 873 700 korun,” popisuje výsledky zátahu mluvčí celníků Martina Kaňková.

Většina pokut je za absenci platného kupónu, ale dejte pozor i na odstranění toho starého z čelního skla. I za to už padly pokuty. A také za nevyplněnou registrační značku vozidla na nové známce.

Související obsah

“Dvě stovky přestupků byly zjištěny ve Středočeském kraji. Bez platného dálničního kupónu jelo i dvě stě zahraničních řidičů,” dodává Kaňková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálniční známky

Důležité Události