Ford

Ford vymyslel bundu pro cyklisty. Můžou řidičům posílat různé vzkazy

Ford vymyslel bundu pro cyklisty. Můžou řidičům posílat různé vzkazy
Zdroj: Ford

Taky jste měli někdy na silnici chuť poslat ostatním vzkaz a vyjádřit svůj vztek třeba obrázkem? Ford to chce umožnit alespoň cyklistům. Evropská divize automobilky pro ně navrhla speciální bundu s emotikony na zádech.

Jezdit na kole po rušných městských ulicích nebo úzkých okreskách může být dost nebezpečné. Řidiči v Evropě každý rok zabijí přes 2 000 cyklistů. Zviditelnit cyklisty mají reflexní prvky a blikající světla, ale někdy to nestačí.

Ford přišel s novým řešením - pro cyklisty navrhl “Emoji Jacket”, tedy bundu, která umožňuje zobrazit na zádech několik různých emotikonů. Cyklisté tak mohou na dálku poděkovat smajlíkem nebo naopak vyjádřit svoji nespokojenost s tím, jak se k nim řidiči chovají.

Související obsah

Speciální bunda s LED displejem neumí ukázat vztyčený prostředníček, ale dokáže třeba zobrazit šipky, jako symbol směru, kterým se cyklista chystá odbočovat. A nebo také výstražný trojúhelník pro případ defektu nebo nějakých jiných komplikacích na cestě. Cyklisté mohou měnit symboly pomocí bezdrátového dálkového ovladače na řídítkách.

Ford při vývoji bundy spolupracoval s průmyslovými designéry i lingvisty. “Emotikony už jsou běžnou součástí našeho vyjadřování. Umožňují nám rychlé sdělení, ať už se používají k vyjádření výrazu obličeje, vtipu nebo sarkasmu. Bunda vytvořená v rámci kampaně Fordu “Sdílejte silnici” vytváří důležité emocionální spojení mezi cyklisty a ostatními účastníky silničního provozu,“ popsal lingvista Neil Cohn.

Související obsah

Bunda je každopádně zatím jen prototypem a není jasné, zda ji Ford hodlá také uvést na trh. Jednou by ale třeba mohla přispět k zvýšení bezpečnosti na silnicích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ford

Důležité Události