Zahraničí

Expo v Indii ovládly elektromobily. Mezi nimi i tahle "krabička na kolech"

V Dillí proběhl největší indický autosalon Auto Expo 2020. Ovládla ho auta na elektrický pohon, mezi nimiž byla i nejnovější verze motorové rikši. Mladoboleslavská Škoda tam představila koncept nového SUV Vision IN. Vůz se na indický trh dostane ještě letos.

Elektrická osobní auta, ale také motorky, autobusy nebo rikši ovládly Auto Expo v indické metropoli Dillí.


Vozítko připomínající malou elektrickou krabičku na kolech má být tím nejlevnějším vozidlem na světě. Na přeplněných indických silnicích by Mahindra Atom měla nahradit všudypřítomné tříkolové tuk-tuky.


"Věříme, že v příštích pěti letech bude 25 až 30 procent populace používat vozidla na elektronický pohon," uvedl ředitel Omega Seiki Mobility Deb Mukherji.

Související obsah


Velikáni automobilového průmyslu naopak vsadili na prostorná auta, která si Indové v posledních letech zamilovali. Mercedes představil nový víceúčelový vůz pro indický trh. V-Class Marco Polo je ideální pro milovníky kempování.


Renault se zase pochlubil modelem Triber. Díky snadno a rychle modifikovatelným sedačkám se do něj vejde až sedm lidí.


Automobilka Škoda představila koncept nového SUV Vision IN. "Rozmanitost je jednou z největších předností koncernu Volkswagen. Máme ten správný model pro každého zákazníka," prohlásil předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier. V nápaditém interiéru vozu se odráží tradiční indická řemesla i proslulé české sklářství.
 

Martina Nášelová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události