Automobilky

První ukázka nového Sorenta: Kia dá své vlajkové lodi výrazně ostřejší rysy

První ukázka nového Sorenta: Kia dá své vlajkové lodi výrazně ostřejší rysy
Zdroj: Kia

Premiéra čtvrté generace SUV Kia Sorento se blíží. A korejská automobilka odhaluje podobu své vlajkové lodi na prvních oficiálních obrázcích. Pod reflektory ho ukáže na březnovém mezinárodním autosalonu v Ženevě.

Celkově se Kia drží osvědčeného designu, přesto jsou na zastíněných skicách nového Sorenta patrné poměrně výrazné změny - čtvrtá generace bude proti té současné o dost hranatější.

Vpředu i vzadu má nové Sorento ostřejší linie. Přední světlomety jsou víc propojeny s výrazněji tvarovanou maskou. Také zadní světlomety mají nový tvar a koncovky výfuku lépe zapadají do nárazníku.

Podle oficiálně zveřejněných obrázků i špionážních snímků z testování by nové Sorento mělo být přibližně stejně velké jako stávající generace. Zadní převis vypadá o něco kratší, crossover by tak mohl mít delší rozvor, čímž by se zvětšil vnitřní prostor.

Související obsah

Naznačuje to i samotná korejská automobilka: "Čtvrá generace vlajkové lodi značky Kia, je nejnovějším přírůstkem do modelové řady SUV značky. Sorento je prvním modelem postaveným na nové generaci podvozkové platformy Kia pro středně velká SUV; ve své třídě nastoluje nové měřítko v otázkách praktičnosti a pyšní se prostorností, která může směle konkurovat větším vozidlům."

Zatím není jasné, zda má Kia v úmyslu provést nějaké zásadní úpravy hnacího ústrojí. Stávající crossover je v Evropě k dispozici 2,2 litrovým turbodieselem o výkonu 137 kW s pohonem předních nebo všech kol.

Automobilka zatím potvrzuje jen nové hybridní ústrojí: "Nová generace modelu rovněž poprvé v rámci modelové řady Sorento používá hybridní pohon."

"Kia Sorento, která míří na globální trhy včetně Evropy, nabízí proto širokou řadu inovací, jako například vyspělé systémy na podporu řízení i progresivní funkce konektivity a palubního infotainmentu," dodává Kia.

Související obsah

Od uvedení první generace Sorenta na světové trhy v roce 2002 se prodaly více než tři miliony vozů. Čtvrtá generace bude poprvé odhalena 3. března.

Takto si její finální podobu představují grafici z ruského webu Kolesa.ru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Automobilky

Důležité Události