Krimi

Muž zběsile ujížděl policistům! Málem zabil chodce, auta těsně míjel

Policie a státní zastupitelství přitvrzují v boji proti šílencům za volanty. V České Lípě zabavili auto řidiči, který při pronásledování policejní hlídkou málem zabil chodce na přechodu a ohrozil další řidiče. Když ho policisté dopadli, zjistili, že ho takto staví už po páté. Video z honičky zachytily policejní i městské kamery.

Řidič hrál ruskou ruletu. Stokilometrovou rychlostí protisměrem projížděl nejrušnější křižovatku v České Lípě. Objížděl auta na červené. Chodce na přechodu míjel o centimetry, ten reflexivně uskočil.

O pár minut předtím řidič policisty zaujal jen tuningovou úpravou vozu. "Auto bylo hodně hlasité, chtěli jsme jen provést obyčejnou silniční kontrolu," řekl zasahující policista Pavel Arolt.

 

Související obsah

To ještě nevěděli, s kým mají tu čest. "Úřady obviněnému zakázaly řízení už třikrát a my jsme ho přistihli při řízení motorového vozidla popáté," vypočítala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Zdrogovaný s mladou ženou na místě spolujezdce se řidič vydal na zběsilou jízdu. Porušil snad všechny předpisy. Kruhový objezd projel v protisměru přes ostrůvek, oaoko se pak vydal směrem na Prahu. Pak strhává řízení a opět v protisměru městem prchal stodvacítkou na Liberec.

 

Související obsah

Nakonec hledal spásu v úzké uličce, která končí u elektrické rozvodny. "Všiml si další hlídky. A vlastně tím jsme ho zahnali do slepé uličky," doplnil zasahující policista. Vyběhl z auta, přeskočil plot. Nezabrzděné auto se spolujezdkyní nabouralo do vrat. Honička se změnila ve stíhání během. "Byl zadržen za pomoci donucovacích prostředků," uzavřel Arolt.

Muž putoval do cely, pak na soud a rovnou do vazby. O propadnutí auta má rozhodnout soud. Za obecné ohrožení hrozí řidiči až osmileté vězení.
 

Ivan Berka, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události