Tesla

Policejní Tesla musela vzdát honičku se zločinci. Vybila se jí baterka

Policejní Tesla musela vzdát honičku se zločinci. Vybila se jí baterka
Zdroj: facebook

Z kuriózního důvodu vypadl v pátek z honičky se zločinci v Kalifornii jeden z policejních vozů. Důstojník Jesse Hartman se musel z pronásledování stáhnout, když mu jeho Tesla oznámila, že má vybitou baterii a zbývá dojezd zhruba 10 kilometrů. Pronásledování sice převzaly hlídky v jiných vozech, zločincům se ale nakonec podařilo policistům ujet.

Na tom, že policisté v kalifornském Fremontu používají coby hlídkový vůz i Teslu, není nic podivného. Elektromobily Elona Muska se totiž ve městě vyrábějí. Letos město pořídilo jeden pět let starý Model S a nechalo ho upravit pro potřeby policie.

Důstojník Jesse Hartman minulý pátek zpozoroval podezřelé vozidlo a začal ho pronásledovat. Osádka vozu měla být zapletena do jednoho zločinu, který policisté vyšetřují. Před Teslou se snažila ujet rychlostí téměř 200 km/h.

A policejní Tesly se brzy zbavili. "Zbývá mi tu šest mil (zhruba 10 km) v baterce Tesly, takže je každou chvíli ztratím. Mohl by se někdo přesunout do čela?" hlásil po chvíli Hartman ve vysílačce.

Naštěstí už byly kolem další vozy nejen fremontské policie, ale i hlídky kalifornské dálniční policie, které pronásledování převzaly. "Musím zkusit nabíjecí stanici pro Teslu, abych se mohl brzy vrátit," hlásil následně Harman do vysílačky.

Související obsah

Podezřelí nakonec setřásli i hlídky s auty na benzín. Policisté totiž honičku vzdali, když to začalo být příliš nebezpečné pro ostatní účastníky silničního provozu. Auto našli později opuštěné v San José.

"To se bohužel občas stane i s našimi vozy na benzín, když je někdo na konci směny nenatankuje. Není to příliš často, ale případy, kdy policistům došel benzín, jsme tu už taky měli," řekl listu Daily Mail mluvčí fremontské policie.

Související obsah

Auto mělo na začátku směny baterku na méně než 50 %, policista s ním ale odsloužil téměř celou devítihodinovou šichtu, takže Tesla téměř zvládla na jedno nabití dvě celé směny. Směrnici, která by policistům nařizovala připojit na konci směny auto na nabíječku, nebo u benzinových naplnit nádrž, ve Fremontu nemají, ale obecně se řídí zásadou, že by nádrž měla být na začátku směny plná alespoň z poloviny.

"Tenhle jeden případ nezmění náš názor na vhodnost tohoto vozidla pro hlídkové účely. Auto zatím splnilo, nebo dokonce překonalo, naše očekávání. Je to teprve šestý měsíc našeho pilotního programu, takže všechno poctivě zaznamenáváme," dodal mluvčí.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události