Domácí

Blázen za volantem: Předjížděl přes plnou, vytlačil auto v protisměru

Nebezpečná situace se odehrála v sobotu 15. 2. 2020 v 14:55 hodin kousek u Brna. Nedočkavý řidič předjížděl osobní a nákladní auto a jen stěží minul protijedoucí osobák. Nešťastný manévr se naštěstí obešel bez zranění.

O riskantním chování řidiče informoval TN.cz čtenář, který zaslal také videozáznam. Z toho je vidět, jak šofér bílé Škody Superb nebezpečně předjíždí osobní a nákladní auto a vytlačuje protijedoucí vůz až za krajnici silnice. Řidič protijedoucího osobáku na řidiče dvakrát bliká dálkovými světly.

Drzý účastník provozu pak předjížděcí manévr dokončil až za horizontem. Událost se odehrála na silnici číslo 43 na trase z Brna do Svitav poblíž obce Lažany.

Související obsah

Policejní mluvčí uvedl, že na nebezpečnou situaci je upozornila až redakce TN.cz. Případem se poté začala zabývat blanenská policie. "Prosíme svědky incidentu o pomoc při vyšetřování,“ dodal mluvčí David Chaloupka.

Řidič malého auta si vynucoval, aby dodávka, kterou se snažil předjet, přibrzdila. Více se dozvíte v následující reportáži:

Lucie Staničková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události