Domácí

Boj o problematický úsek dálnice D3 pokračuje. Spor trvá už šestnáct let

Po šestnácti letech by se v letošním roce mohla dostavět dálnice D3 u Tábora. Stavbu blokuje spor o sjezd k soukromému motocentru. Jihočeský krajský úřad má do tří týdnů rozhodnout, zda pozemky vyvlastní.

Soudní tahanice o dostavbu přibližně čtyř set metrů dálnice D3 okolo Tábora začaly v roce 2004. Majitelé motocentra tam mají příjezdovou cestu.


Majitelé dílny od začátku bojují o zachování problematického úseku a sjezdu k motocentru. Podle Ředitelství silnic a dálnic však musí zmizet. Celá věc proto skončila u soudu a stát přišel o stavební povolení.

Související obsah


Od té doby je v tomto místě sveden provoz do jednoho jízdního pruhu. Kauza vznikla chybou táborského úřadu v roce 2000, kdy byla stavba motocentra zkolaudovaná jako trvalá, namísto dočasné. ŘSD mělo podle soudu majitele nemovitosti odškodnit nebo zajistit novou příjezdovou cestu.


Nabízená cena ale přišla majitelům pozemku nízká a novou příjezdovou cestu nepovolil táborský stavební úřad. Nyní tak bude o 400 metrech nedostavěné dálnice rozhodovat krajský úřad, který by mohl nechat pozemky vyvlastnit.


Jasno má být do tří týdnů. Pokud dojde k vyvlastnění, mohla by být, podle ŘSD, dálnice dokončena do začátku léta.
 

Vladimír Hoť, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události