Domácí

Policisté v Plzni dostali nová auta. Pochlubili se s nimi na náměstí

Nová služební auta dnes ráno předal ministr vnitra Jan Hamáček společně s policejním prezidentem Janem Švejdarem policistům Plzeňského kraje.

V devět hodin ráno mohli lidé na plzeňském náměstí Republiky obdivovat vyrovnané řady oktávek v policejních barvách. Ministr vnitra Hamáček je slavnostně předával krajským policistům, ale stav vozového parku policie obecně označil za dlouhodobý problém. Podobně se vyjádřil i policejní prezident Jan Švejdar.


Celkem by měla policie dostat 865 nových vozů v celé České republice za více než 600 milionů korun.

Související obsah


V Plzni si převzali zástupci krajského ředitelství policie celkem 39 vozů. Všechny jsou vybaveny pohonem 4x4 s výkonem 140kW a automatickou převodovkou. Patnáct jich je určeno pro takzvané prvosledové hlídky.


Ty mají speciální rám určený na vytlačování pronásledovaných vozů ze silnice a schránku pro uložení zbraní. A právě rámy na nových autech tu posloužily trochu jako atrakce pro malé děti.


Dalších 24 vozů budou používat policisté na obvodních odděleních a u dopravní policie. Plzeň měla být předposledním městem, kde se nové automobily předávaly. V příštím týdnu by se jich měli dočkat i policisté v Českých Budějovicích.

Barbora Slavíková, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události