Domácí

Řidiči nechápali! Na kruhovém objezdu v Opavě se čelně srazila auta

Řidiči nechápali! Na kruhovém objezdu v Opavě se čelně srazila auta
Zdroj: Městská policie Opava

Jak se tohle stalo, se ptají řidiči na jednom z opavských kruhových objezdů. Ve středu krátce před sedmou ráno se totiž přímo uprostřed "kruháče" čelně srazila dvě osobní auta. Nehodu, která se naštěstí obešla bez vážných zranění, vyšetřují policisté.

Ke srážce došlo na novém kruhovém objezdu, který je v provozu teprve zhruba půl roku. Řidička "osobáku" podle informací policie přejela do protisměru, kde se srazila s protijedoucím autem.

Nový "kruhák" je zrádný i podle mluvčího policie. V době, kdy se teprve budoval, tu prý totiž řidiči dodržovali pravidla silničního provozu jen velmi volně. "Jde o čerstvě zbudovaný kruhový objezd. V průběhu stavby se různě měnilo uspořádání jízdy," potvrdil policejní mluvčí René Černohorský.

Související obsah

Žena tak podle policie mohla jet po paměti a například kvůli únavě či zmatení z nového dopravního značení, přejela se svým autem do protisměru. Žádný z řidičů si ze srážky neodnesl vážné zranění.

Možné je podle policie i to, že žena nerespektovala dopravní značky. Že by se před jízdou posilnila alkoholem, vyšetřovatelé vyloučili. Přesné okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování.

Související obsah

Osobáky se srazily u výjezdu na Krnov. Nový kruhový objezd má celkem pět výjezdů, přičemž v provozu jsou čtyři a pátý se teprve buduje. V době, kdy k nehodě došlo, bývá podle mluvčího policie hustý provoz a ke srážce by tak prý postačilo i to, kdyby žena do protisměru jen lehce najela.

"Opava má čtyři velké kruhové objezdy, dochází tam ke kolizním situacím, k bočním střetům, kdy se například nerespektuje jízda zprava. Nepamatuji si ale, že by na "kruháči" došlo k jakémukoli čelnímu střetu," dodal Černohorský.

Dopravu na místě nehody řídili policisté. Žádná uzavírka ani zácpa se prý nekonala a kolem nabouraných aut bylo možné bez problému projet.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události