Domácí

Na D1 se už začalo stavět! Bude to nejhorší sezóna, tvrdí expert

A je to opět tady - na dálnici D1 začaly po zimní pauze opravy a to znamená, že nás čekají uzavírky jízdních pruhů. Ta první letošní potkala řidiče u středočeských Mirošovic. Celkem má být letos rekonstruováno zhruba 70 kilometrů D1.

Na dálnici D1 čekalo v sobotu první omezení a zdržení. V kolonách si v obou směrech řidiči přitom postáli jen asi deset minut. Určitě bude i hůř, dneska byl klasický sobotní provoz. "Začínáme nějaké přípravné práce poblíž Prahy u Mirošovic, kolem 22., 24. a 29. kilometru," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Silničáři na dálnici začali pracovat kolem sedmé hodiny ráno. Kolona směrem z Prahy se začala tvořit už po poledni. Táhla se od sjezdu 21 směrem na Mirošovice necelé tři kilometry. "Bude to nejhorší sezóna vůbec. Je to dáno tou délkou těch uzavírek," varuje dopravní expert z ÚAMK Igor Sirota.

Související obsah

 

Dopravní experti radí řidičům jedno - hlavně trpělivost. Cesta se totiž může protáhnout i o celé hodiny. V uzavírkách je také podle nich několikanásobné riziko dopravní nehody. "Odehrávají se především před samotnými uzavírkami. To znamená dobržďujeme narychlo, některá auta se tam chtějí ještě zařadit narychlo z rychlého pruhu a tak dále," vysvětluje Sirota.

Další omezení čekají nechvalně proslulou dálnici už příští víkend. U Humpolce bude ze soboty na neděli zavřená, protože se budou bourat dva nadjezdy.

Oprava u Mirošovic ve směru na Brno naplno odstartuje 6. března. Uzavřen bude pravý jízdní pás ve směru na Brno. Doprava bude vedena ve dvou pruzích v obou směrech, a to v levé části dálnice.

Háta Sassmannová, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události