Domácí

Rychle a zběsile na D8. Policisté chytili i řidiče, který se řítil 210 km/h!

Několik řidičů jedoucích rychlostí přes 200 kilometrů v hodině chytila dopravní policie na dálnici D8 z Prahy do Německa. V uplynulých dnech totiž provedla řadu kontrolních akcí zaměřených právě na překračování povolené rychlosti. Řidičům teď hrozí zákaz řízení.

Policisté například na videu ukázali osobní auto, které se po dálnici zcela evidentně řítí mnohem rychleji, než je povolená rychlost. Řidiče začne pronásledovat policie a naměří mu rychlost 185 kilometrů v hodině. To znamená, že jel víc než o 50 kilometrů v hodině rychleji, než mu dovoluje zákon.

"Přestupky byly oznámeny k příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řízení, řidičům hrozí sankce 5 až 10 tisíc, zákaz činnosti (řízení) na 6 až 12 měsíců a záznam pěti bodů," vypočítává policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Související obsah

Rekordmanem byl během kontrolní akce řidič, který se po dálnici proháněl ve služebním autě rychlostí 210 kilometrů v hodině. Navíc se po dé osmičce řítil za tmy a také za deště. Dalšímu řidiči pak policie naměřila rychlost 190 kilometrů v hodině. Kontrolní akce prý budou pokračovat i v dalších dnech.

pez, Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události