Auto

Zbláznil se? Řidič předjížděl odstavným pruhem, k neštěstí chyběly decimetry

Děsivou zkušenost na silnici zažil pan Martin, když se vracel s rodinou z hor. Zatímco předjížděl levým pruhem, vyřítilo se na něj překvapivě z pravého pruhu další auto, které se hnalo neuvěřitelnou rychlostí. Jen štěstím neskončilo vše nehodou.

Martin se vracel autem z pobytu na horách. Auto měl tedy plně naložené zavazadly, v autosedačce si navíc hověla jeho osmiměsíční dcerka. Od domova už ho nedělila moc velká vzdálenost, když ho nebezpečně ohrozil další řidič. Na dálnici D5 u sjezdu na Beroun si Martin prožil velmi nepříjemný moment.

"Předjížděl jsem levým pruhem, jet jsem mohl zhruba 130 km/hod, a ještě než jsem se stihl zařadit, řidič dalšího vozidla mě předjel zprava odstavným pruhem," popsal incident pan Martin. Díky palubní kameře se mu podařilo celou situaci zachytit.

"Musel předjet ještě auto za námi a pravděpodobně i kamion ve vedlejším pruhu. Na celém tom záznamu není vůbec vidět, musel to celé přelítnout, podle mě jel 170 nebo 180. Nechutnost," komentoval styl jízdy řidiče, jehož auto ho ohrozilo.

"Samozřejmě jsem se ho lekl, nebyl do poslední chvíle vidět. Cukl jsem volantem," popsal svou bezprostřední reakci. "Kdybych neudělal tak plynulý pohyb doprava, určitě bychom se ťukli. Nechci ani vědět, co by se stalo, kdyby do mě narazil zezadu nebo z pravého boku, tedy v místě, kde máme autosedačku s malou dcerou. Nedejbože, že by to do nás napálilo auto jedoucí za námi a ještě kamion," spekuloval, co vše se mohlo přihodit, nebýt jeho bleskové reakce.

Související obsah

"Být ostražití a snažit se v takové situaci neztratit kontrolu nad svým vozidlem," to je rada, kterou má v tak vyhrocené situaci pro řidiče také policejní komisařka Barbora Schneeweissová z Krajského ředitelství Policie středočeského kraje.

"Případně se pokuste zaznamenat nějaký markant vozidla, jako registrační značku, tovární značku vozidla, úsek silnice/dálnice kde k jednání došlo apod., a situaci následně nahlásit na Policii ČR," dodává policistka. Rovněž palubní kamery mohou velmi přispět k zdárnému vyřešení podobných činů.

Pan Martin zatím policii incident nenahlásil, na základě sdíleného videa byl ale zjištěný skutek prošetřen a vyřešen jako přestupkové jednání. "Jednání řidiče bylo v rozporu se zákonem. Jeho bezohledné jednání spojené s porušením bezpečnosti silničního provozu bylo prošetřeno a vyřešeno peněžitou sankcí s uložením horní hranice," doplnila policejní mluvčí. Za tento přestupek řidiči hrozí pokuto ve výši do 2000 Kč na místě, ve správním řízení v rozmezí od 1500 do 2500 Kč.

Související obsah

Panu Martinovi se dokonce podařilo nebezpečného řidiče dostihnout, neboť jen chvíli po nebezpečném manévru si všiml, že sjiždí. "Dostihl jsem ho na nedaleké benzinové pumpě. Samozřejmě jsem ho chtěl upozornit na chybu, kterou udělal a upozornit ho, jak tím své okolí ohrozil. Jeho jediná odpověď byla: Sorry, já jsem to přejel," popsal Martin rozčileně reakci agresivního řidiče.

"Nejsem úplně konfliktní člověk, ale měl jsem chuť vylézt z auta a něco mu udělat. Ale měl jsem vzadu dítě, a to mě zastavilo," dodal autor videa. "Neměl jsem chuť se s ním dál bavit a jel jsem radši pryč. Jen doufám, že ten kluk si z toho něco vezme a takové prasárny už dělat nebude," doplnil na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Auto

Důležité Události