Dálnice D1

Hrozivé manévry na D1. Podívejte se, co předcházelo nehodě motorkáře

Velmi vážná nehoda zastavila ve čtvrtek odpoledne provoz na dálnici D1. V dopravním omezení na 24. km ve směru na Brno havaroval motorkář. S vážným zraněním ho musel do nemocnice transportovat vrtulník. Záběry z místa nehody ukazují, že střetu předcházely hodně nebezpečné manévry ve zúžení.

Těžké zranění, uzavřená dálnice a komplikovaný zásah motorkářů. To je výsledek čtvrteční nehody na dálnici D1, při které se střetl motorkář s osobním autem. Ke hrozivému střetu přitom vůbec nemuselo dojít, stačilo, aby se řidiči chovali ohleduplně a drželi se pravidel.

Nehoda se stala několik minut po páté odpoledne ve zúžení na 24. kilometru. Právě v místech, kde řidiči musí přejíždět do protisměru kvůli rekonstrukci dálnice. Policisté ji nejdřív evidovali jako “pád motorkáře se zraněním“. Přesné okolnosti nehody vyšetřují.

Související obsah

Jenomže Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zveřejnilo autentické záběry, které zachycují vteřiny před nehodou. A ty jasně ukazují, že o žádný pád nešlo (podívejte se na video v úvodu článku).

Motorkář se do zúžení blíží levým pruhem, protože stejně jako šoféři osobních aut předjíždí pomalejší kamion. Pak ale přijdou nepochopitelné manévry. Motorkář těsně před zúžením přejíždí dvojitou plnou čáru! a vrací se do pravého pruhu. To samé okamžik poté napadne i řidiče bílé škodovky. I ten přejede z pruhu do pruhu tam, kde rozhodně nemá!

Motorkář už nedokázal zareagovat.

Nedodržení bezpečné vzdálenosti, velmi pravděpodobně nepřiměřená rychlost, nebezpečné předjíždění a nepozornost… Vinu nesou oba.

Související obsah

ŘSD pod záběry nehody přidalo vzkaz: “Prosíme všechny řidiče, aby byli opatrní a ohleduplní k ostatním během průjezdu opravovanými úseky.”

Následky jsou velmi vážné. A mohly být fatální - dojíždějící kamion musel hodně prudce brzdit, aby do ležícího motorkáře nenajel. K nehodě vyrazili hasiči z Říčan, kterým cestu komplikoval průjezd kolonou. Zraněný motorkář skončil v péči zdravotnické záchranné služby, která ho do nemocnice transportovala vrtulníkem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události