Pohonné hmoty

Ceny benzínu a nafty letí dolů! Může za to obchodní válka

Ceny benzínu a nafty v Česku opět klesly. U některých stanic se dá litr naturalu 95 koupit už za 23 korun 90 haléřů. Na rekordním minimu je i nafta, kterou koupíte i za 24 korun 50 haléřů za litr. Podle ekonomů benzín přes noc zlevnil nejvýrazněji za posledních 10 let.

 Zlevňuje hlavně benzín. V průměru v České republice zlevnil v noci na dnešek o 35 haléřů na průměrných 29 korun a 31 haléřů. Je to nejprudší jednodenní zlevnění od roku 2010 a u nafty od roku 2014. Pohonné hmoty zlevňují strmě už 5. den v řadě za sebou. Za uplynulý týden zlevnil benzín o korunu třicet, nafta o více, než korunu.

"V nadcházejících dnech bude cena pohonných hmot dále citelně klesat. Jen za posledních deset dní se totiž se korunová cena barelu ropy Brent snížila o dalších více než jedenáct procent,“ říká ekonom Lukáš Kovanda.

Související obsah

A to i přesto, že koruna vůči dolaru, v němž se ropa obchoduje, citelně oslabuje. Důvodem zlevňování pohonných hmot je pokračující válka těžařů, kterou rozpoutala Saudská Arábie maximální možnou těžbou ropy. USA zvažují sankce proti Rusku, které těží bez doporučených omezení. Prezident Putin vzkázal, že se Saudy nenechá vydírat a těžit bude dál. Obchodní válka tak pokračuje a českým řidičům to přinese další zlevňování Pohonných hmot.

Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události