Doprava

Kamiony na Slovensko neprojedou. Odstavte vozy na bezpečném místě, radí policie

Kamiony na Slovensko neprojedou. Odstavte vozy na bezpečném místě, radí policie
Zdroj: Policie ČR

Vzhledem k mimořádné situaci na slovensko-maďarských hranicích přistoupili slovenští policisté k uzavření několika hraničních přechodů pro nákladní dopravu. Toto omezení má okamžitou platnost a dotkne se mnoha českých řidičů, kteří měli přes slovenské území naplánovanou trasu.

Na území Slovenska se tvoří kolony z důvodu zdlouhavého odbavování nákladní a osobní dopravy ze strany maďarských orgánů. Slovenská policie se proto rozhodla na danou situaci zareagovat, a uzavřela hraniční přechody s Polskem, Českem, Maďarskem a Rakouskem.

Související obsah

Ty budou uzavřené pro nákladní automobily nad 7,5 tun. Slovenští policisté se tak snaží předejít dopravní kolizi v okolí přechodů a na zbytku území. Toto mimořádné opatření trvá až do odvolání.

"Řidičům, kteří tam směřují a chtějí se vyhnout tvořícím se dlouhým kolonám, především na D2, doporučujeme odstavit vozidla na bezpečném místě a vyčkat na vyřešení situace," uvedla policie na twitteru.

Z totoho zákazu existuje několik výjimek. Netýká se automobilů, které přepravují zvířata, rychle se kazící zboží, a vozidel, která spadají pod tzv. Green Lane. Na nákladní vozidla, která budou své zboží na území Slovenska vykládat, se toto omezení také nevztahuje.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události