Domácí

Řidiči zneužívají prázdné silnice, v Brně jeden uháněl rychlostí 188 km/h!

V souvislosti s mimořádnými opatřeními na českých silnicích pořádně prořídl provoz, čehož někteří řidiči zneužívají a dělají si z cest závodní dráhy. V Jihomoravském kraji je rekordmanem řidič, který Brnem uháněl rychlostí až 188 km/h.

V posledních dnech podle dopravních policistů přibývá případů překročení rychlosti. "Posílíme hlídky silničního dohledu a zaměříme na silnice zvýšenou pozornost," varuje řidiče policie. "Tohle vidíme, když si myslíte, že vás nevidíme," okomentovala na twitteru video, kde je zachyceno několik "pirátů silnic". Jeden z nich například frčel po dálnici rychlostí až 216 km/h.

"Vydané doporučení policistům, aby omezili kontakt s veřejností, si někteří pošetilí motoristé vysvětlili po svém. Stále častěji se tak můžeme na prázdných moravských silnicích setkat s nejedním závodníkem," okomentovala stav mluvčí jihomoravské policie Petr Vala.

Související obsah

"A právě těmto bláhovým šoférům musíme připomenout, že dopravní policisté na svou práci určitě nerezignovali. V žádném případě navíc nepřipustíme, aby se z cestování stal divoký západ," dodal mluvčí policie.

Jihomoravským rekordmanem je řidič, který Brnem uháněl rychlostí 188 km/h, čímž překročil maximální povolenou rychlost o více než 100 km/h. "Za těžkou nohu na plynu tak musí počítat až s desetitisícovou pokutou a zákazem řízení až jeden rok," konstatoval Vala.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události