Domácí

Muž za jízdy fotil policejní hlídku. Okamžitě skončil s tučnou pokutou

Hodně draho přišla jednoho řidiče na Českolipsku fotka policejního auta, které měřilo dodržování rychlosti. Jel za ním, vyfotil ho pro ostatní šoféry a fotku dal hned na sociální sítě. Jenže policisté si toho všimli, muže zastavili a dali mu pokutu.

Chtěl aktuálně varovat před civilním autem policistů s radarem. Kdyby předtím zastavil, neměli by policisté nic proti. "V momentě, když jel za námi, tak se na sociálních sítích objevila fotka našeho služebního vozidla vyfocená zezadu, byl tam nějaký komentář. Takže jasně manipuloval s mobilním telefonem," řekl dopravní policista Filip Hloušek.

"V Zákupech jsem to dal na facebook. Někde před Dobranovem se to nejspíš nahrálo. Furt jeli přede mnou. Říkám, nebudu je předjíždět, nebudu to pokoušet. Najednou se rozblikali a řekli mi, že viděli příspěvek na facebooku. Tak jsem souhlasil s pokutou tisíc korun hned z místa. Byla to jedna z mých nejdražších fotek za celý život," svěřil se pan Štěpán, autor fotografie.

Související obsah

"A z toho vyplývá, že není radno laškovat s dopravní policií a je lepší se plně věnovat řízení," připomněl Hloušek. Informovat o aktuálním umístění policejních hlídek chce Štěpán dál, ale raději už jen jako spolujezdec, ne jako řidič. Za policisty jel prý zhruba deset minut, než je vyfotil.

"Že se řidiči navzájem varují před našimi kontrolami nám nevadí, protože to ve svém důsledku působí spíše preventivně. Mají větší motivaci k tomu, aby dodržovali pravidla bezpečnosti silničního provozu," řekla policejní mluvčí Ivana Baláková. Na rozdíl od civilistů mohou policisté telefony za volanty používat. Mají totiž výjimku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události