Automobilky

V Nošovicích se rozjely linky. Hyundai navzdory pandemii obnovuje výrobu

Do továrny automobilky Hyundai v Nošovicích se v úterý ráno vrátili dělníci. Odstávka ve výrobě vynucená pandemií koronaviru tak skočila. Vyrábět se bude v omezeném režimu a za přísných bezpečnostních opatření.

První automobilka v Česku obnovuje výrobu. Do nošovické fabriky Hyundai nastoupili v úterý na ranní směnu první dělníci. Linky se rozjely po třech týdnech.

“Z důvodu hladkého náběhu výroby začneme dvousměnným provozem se střídáním ranní a odpolední směny. Zaměstnanci, na které v jednotlivých týdnech vyjde noční směna, obdrží náhradu mzdy ve výši 70 procent průměrného výdělku,“ popsal mluvčí automobilky Pavel Barvík.

Areál byl celý vydezinfikovaný, dezinfekce se bude provádět několikrát za den a také v noci, kdy bude továrna prázdná. Firma nastavila rozestupy mezi zaměstnanci a omezila setkávání lidí ve větším počtu. V jídelně se bude stravovat omezený počet zaměstnanců najednou a oddělovat je budou speciální boxy.

V Nošovicích se vyrábí modely Tucson, Hyundai i30 a nově i elektromobil Kona Electric. Výroba se zastavila po noční směně v sobotu 21. března. Odstávka měla trvat do pondělí 6. dubna, nakonec ji firma ještě o týden prodloužila.

 

Související obsah

Další automobilky, které vyrábějí v ČR, zatím dál stojí.

Škoda Auto naposledy odložila obnovení výroby minulý týden, už potřetí. Výrobu přerušila 18. března, původně chtěla spustit linky už 6. dubna, ale ve středu rozeslala zaměstnancům SMS, že mají zůstat doma minimálně do 27. dubna:

"Po domluvě s koncernem VW a odbory KOVO je odstávka výroby v českých závodech Škoda Auto prodloužena do 6:00 27.4.2020."

Ve středočeském Kolíně by se měly linky rozjet v pátek. V tamní fabrice TPCA na vynucený výpadek navázala i předem plánovaná odstávka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události