Domácí

Ze silnice si udělal závodní dráhu. Povolený limit překročil o 120 km/h!

Policisté na jihu Čech odhalili další řidiče, kteří si s dodržováním maximální povolené rychlosti hlavu nelámali. Rekordmanem je řidič, který nejvyšší povolenou rychlost překročil o 120 kilometrů v hodině. Všem hříšníkům hrozí až desetitisícová pokuta a roční zákaz řízení.

Pomyslným vítězem v překročení nejvyšší povolené rychlosti se stal řidič, který na silnici, kde je povolená stodesítka, letěl rychlostí 230 kilometrů v hodině. Zdaleka ale nebyl sám. Podobných závodníků vyfotil policejní radar v uplynulých dnech hned několik.

Jeden z řidičů jel například na sedmdesátce přes 160 km/h. A jiný na stejném místě překročil rychlost o 83 kilometrů v hodině. Plyn sešlápl i řidič červeného sporťáku, podívejte se v reportáži v úvodu článku.

Policisté řeší všechny přestupky ve správním řízení. Řidiči tak mohou v nejbližších dnech očekávat fotky z radarů ve své schránce. Hrozí jim až desetitisícová pokuta a zákaz řízení na půl roku až jeden rok.

Související obsah

Hůř na tom bude mladý řidič ze Strakonicka, kterého se policisté kvůli rychlé jízděmarně pokoušeli zastavit. Pětadvacetiletý mladík se zákazem řízení jim začal ujíždět a při honičce se dokonce pokusil čelně nabourat do protijedoucího policejního vozu.

Policisté nakonec řidiče zadrželi. Na kontě tak teď má dva trestné činy – násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události