Kamioňák

Časovaná bomba. Kamion vezl 40 tun, podívejte se, v jak hrozném byl stavu

Časovaná bomba. Kamion vezl 40 tun, podívejte se, v jak hrozném byl stavu
Zdroj: @PolizeiMFR

V jak hrozném stavu vyrážejí kamiony na silnice a dálnice? Podívejte se na “úlovek” bavorských policistů - směrem k českým hranicím si to šinul kamion, kterému drželo kolo jen silou vůle. Souprava vážila 40 tun…

Pět matic na kole chybělo úplně, zbývajících pět zelo v obřích dírách, disk i celý náboj kola byly úplně zničené. Chybělo málo, aby kolo čtyřicetitunového návěsu uletělo a vřítilo se mezi ostatní auta na dálnici.

Kamion v hrozivém stavu zastavila policejní hlídka na německé dálnici A3 u Norimberku ve směru na Řezno a Pasov.

Když policisté rozjetý kamion míjeli, slyšeli hlasité rány. Řidiče tak navedli na odpočívadlo, kde se nestačili divit. Jak jedno z kol vypadalo, se můžete podívat ve fotogalerii na konci článku.

Řidič sice kolo vyměnil, ale pak zkusil policisty ošálit. Za každou cenu chtěl pokračovat v jízdě, takže na nové použil několik zničených šroubů a matic. “Ty ale při následné kontrole vypadly na zem,” uvádí policisté z bavorského okresu Střední Franky.

Související obsah

Následovala podrobnější prohlídka a policisté přišli na další vážné nedostatky. Kamion měl málo oleje i chladící kapaliny a řidič navíc nedodržel povinné přestávky. Vyfasoval tak pokutu ve výši “několika set euro”.

Kamion musel být odstaven, dokud nedostane nejen nové kolo, ale i celý náboj.

Související obsah

Německá policie v posledních dnech po kontrolách kamionů ohlásila hned několik šokujících “úlovků” - například na dálnici mezi Berlínem a Rostockem zastavila řidiče, který nadýchal 2,24 promile, v návěsu měl 25 tun štěrku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události