Krádež auta

Ukradený pick-up si majitel vypátral sám. S pomocí vrtulníku a sociálních sítí

Ukradený pick-up si majitel vypátral sám. S pomocí vrtulníku a sociálních sítí
Zdroj: Emmanuel Toner

Stačilo 30 vteřin nepozornosti řidiče a zloděj si odváželi jeho obří pick-up. Stačily dvě hodiny a majitel měl svůj milovaný vůz zpět. Úspěšnou pátrací akci si totiž řídil sám, s pomocí vrtulníku a tipů na sociálních sítích.

Emmanuel Toner v pondělí tankoval u čerpací stanice v Grand Falls v kanadské provincii Nový Brunšvik. Když odešel platit, motor obřího pick-upu americké značky Ram byl sice zhasnutý, ale bohužel jen prostřednictvím systému stop-start. Zloději tak stačilo sešlápnout plyn a motor znovu naskočil. Během třiceti vteřin bylo auto pryč.

Překvapený majitel ale neváhal dlouho. Zveřejnil fotku svého pick-upu na facebookové stránce obchodu s potravinami, který patří jeho rodině. A vyzval všechny, kdo bílý Ram uvidí, aby mu dali vědět. “Okamžitě jsme měli spoustu sdílení a lajků, lidé hledali moje auto,” popsal Toner pro kanadský portál CBC News.

Toner zároveň zburcoval rodinu a pak se švagrem vyrazili do akce. V rodinném vrtulníku.

Čtyřicet pět minut po krádeži byli ve vzduchu a podle tipů ze sociální sítě rozjeli pátrací akci. Toner mezitím informoval kanadskou jízdní policii, kterou posádka vrtulníku brzy mohla informovat o přesné poloze ukradeného vozu.

Související obsah

Díky tomu se policistům povedlo zloději “nadběhnout” a postavit mu do cesty zastavovací pás s hroty. Pick-up zatočil na lesní cestu, to už ale měl propíchané pneumatiky a policejní auto za zády. Zloděj se snažil ještě z vozu utéct, marně.

Pronásledování skončilo zhruba za dvě hodiny od chvíle, kdy bylo vozidlo ukradeno. Zatčení Toner sledoval z vrtulníku, který mezitím přistál na silnici.

"Zloděj si zjevně nevybral ten pravý vůz. Pokud víte, kde se auto nahází, s vrtulníkem není těžké ho najít. Můžete ujíždět, ale nemůžete se skrýt,” zhodnotil akci majitel pick-upu. Dodal, že byl docela rád, že při tankování nenechal svoje dvě malé děti sedět na zadních sedačkách…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události