řízení pod vlivem

Šílenec jim zdemoloval dům. Vletěl do něj třikrát, ve dvou různých autech

Šílenec jim zdemoloval dům. Vletěl do něj třikrát, ve dvou různých autech
Zdroj: CHP - Marin

Noc hrůzy zažili obyvatelé rodinného domu v kalifornském městě San Rafael. Zfetovaný řidič jim zdemoloval dům, havaroval hned třikrát ve dvou různých autech. Absurdní příběh popsala kalifornská dálniční policie z okresu Marin.

Neuvěřitelná story začala před třetí hodnou v noci z úterý na středu. Obyvatele domu v americkém městě San Rafael, které leží zhruba půl hodinky jízdy severně od San Franciska, probudily rány a otřesy.

“Těsně před 3. hodinou ráno jsme byli informováni o incidentu na ulici Idylberry Drive v San Rafael. Detaily hovoru byly tak podivné, že jsme zahájili náš zásah, aniž bychom přesně věděli, co se vlastně stalo,” popisuje kalifornská dálniční policie na svém facebooku.

Podrobnosti šíleného příběhu se začaly skládat až na místě.

“Z toho, co jsme se dokázali shromáždit, se ukázalo, že někdy kolem 2:45 extrémně narušený jedinec ve svém žlutém Mustangu vyjel ze silnice a narazil do plotu. Když si uvědomil, v jakých je problémech, pokusil vůz z místa srážky odstranit dřív, než na to někdo přijde,” pokračují v popisu policisté.

Související obsah

Zfetovaný řidič se svůj Ford Mustang V6 z roku 2001 nejspíš snažil odtlačit, jenomže pořád měl zařazenou rychlost, sporťák se tak následně skrz plot znovu rozjel a vrazil přímo do domu. Rodině vjel rovnou do obýváku.

To už byl majitel domu na nohou. Vyběhl ven a když viděl, co se stalo a v jakém je šofér stavu, sebral mu klíčky. řidič ho začal mlátit do hlavy, takže šokovaný obyvatel San Rafaelu utekl zpět domů, aby zavolal pomoc.

Génius z Mustangu si ale nedal pokoj. Podle policistů našel v pobořeném domě klíčky od jiného auta. Majiteli domu je sebral a zkusil uniknout v jeho Toyote RAV4, která stála venku.

Jenomže udělal znovu stejnou chybu. Pod vlivem nebyl schopný vozidlo vůbec ovládat a s Toyotou opět vrazil do stejného domu. “Zařadil rychlost a šlápl na plyn. Bohužel si spletl zpátečku, takže místo couvání pokračoval vpřed a znovu začal projíždět domem. Nakonec se zastavil hned vedle svého havarovaného Mustanga,” dodává policie.

Pokud započítáme i plot, jsou to tři havárie do stejného domu během pár minut.

Policisté dorazili na místo krátce poté. Šílence, který se stále pokoušel z domu vyjet, samozřejmě zadrželi. Přišili mu celou řadu trestných činů včetně řízení pod vlivem a krádeže vozidla. A také těžké ublížení na zdraví, protože napadenému majiteli domu způsobil vážné zranění v obličeji.

Související obsah

Šofér Mustangu nebyl ve stavu, ve kterém by mohl smysluplně vypovídat. “Těžko můžete vysvětlit myšlenky někoho, kdo byl v takovém stavu,” podotkl pro motoristický portál Jalopnik.com důstojník kalifornské dálniční policie Andrew Barclay.

“Dokonalý příklad toho, proč je řízení pod vlivem alkoholu a/nebo drog tak neuvěřitelně nebezpečné,” dodali policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události