Domácí

Divoká honička v Praze! Řidič v audi uháněl protisměrem a na červenou

V pondělí odpoledne bylo na pražských silnicích rušno. Před policisty totiž zběsile ujížděl 31letý řidič audi, který se řítil protisměrem a na červenou. Ani srážka s jiným autem ho nezastavila - vystoupil a před policií uháněl po svých. Daleko však neutekl. Po dopadení policisté zjistili, že má muž mimo jiné zákaz řízení a pozitivní test na drogy.

Honička začala na Žižkově v ulici U Kněžské louky, kde krátce před 15. hodinou chtěli policisté zkontrolovat zlaté audi. Když se ale rozsvítily majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět po Spojovací ulici. Po chvíli se k policistům přidaly další hlídky, které zrovna byly v terénu.

Šofér za volantem audi už v tu chvíli nedbal předpisů - několikrát během pronásledování vjel do protisměru a projel křižovatku na červenou. V Nedokončené ulici se dokonce pokusil vytlačit policejní vůz ze silnice. Nakonec se mu rozbila pneumatika a nezvládl už dál řídit. Narazil do plně obsazeného mercedesu, který jel před ním.

Související obsah

Vzdát se však nehodlal, a tak vystoupil z auta a utíkal směrem k zastávce Starý Hloubětín. Tam ho ale policisté doběhli, složili k zemi a zadrželi. Po dopadení zjistili, že muž nemá opletačky se zákonem poprvé. "Téhož muže policie řešila den předtím v jednom z obchodních řetězců, a to za drobnou krádež," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

"Dále jsme se dozvěděli, že muž má uložené tři platné zákazy řízení a provedený test na drogy byl pozitivní. V minulosti byl také odsouzen za majetkovou trestnou činnost," dodala. Jednatřicetiletému muži nyní hrozí za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání až dvouletý trest ve vězení.

"Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité," žádá veřejnost o pomoc mluvčí policie.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události