Nehoda

Nejšílenější nehoda roku: Křižovatkou svištěl pozpátku a takhle 'zaparkoval'

Nejšílenější nehoda roku: Křižovatkou svištěl pozpátku a takhle 'zaparkoval'
Zdroj: Citrus County Sheriff / Facebook / David Bramblett

Řidiči nestačili zírat, co se to před nimi děje. Z parkoviště se pozadu vyřítil bílý sedan, vyskočil na silnici, přes tři pruhy se dostal do protisměru a přes rušnou křižovatku vykroužil neuvěřitelný okruh. Nakonec to zapíchl na střechy dalších dvou aut.

Když se podáváte na záznam této nehody, možná nebudete vědět, jestli se smát, nebo plakat. Ano, vidíte dobře i tohle je možné.

Šílenou scénku, kterou sledovalo několik šokovaných řidičů, předvedla minulé pondělí v oblasti Citrus County poblíž Tampy a Orlanda na Floridě dvojice seniorů. Informoval o ní portál floridské televize Fox13.

Související obsah

Řidič v pokročilém věku chtěl vyjet z parkoviště u banky. Jenomže absolutně ztratil kontrolu nad svým zánovním luxusním Cadillacem XTS. Zařadil zpátečku, sešlápl plyn a pak už stíhal jen otočit volantem.

Cadillac se vřítil na silnici pozadu přes travnatý násep. Přejel dva pruhy, přeskočil středový dělicí pás a vletěl do protisměru. Stařík pořád stál na plynovém pedálu a držel stočený volant. Jeho bílý sedan tak těsně minul protijedoucí auto a pozpátku prosvištěl rušnou křižovatku.

Nakonec se vrátil k bance, odkud vystartoval - jen se na parkoviště přiřítil z druhé strany, opět vyskočil přes obrubník a travnatý násep a dopadl přímo na střechu dvou zaparkovaných vozů. No podívejte se sami:

Cadillac takes a Wrong turn from David Bramblett on Vimeo.

Vykulený pár seniorů zůstal sedět ve svém vyvoněném voze a dolu jim museli pomoci policisté. Místní deník Citrus County Chronicle informoval, že policie příčinu nehody pořád vyšetřuje. Podle úřadu šerifa se při bizarní nehodě nikomu nic nestalo. Tak tomuhle se říká štěstí v neštěstí…

Tady jsou snímky, které dokumentují šílenou jízdu a hlavně její výsledek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události