Prodej aut

Vybíráte první vůz? Poradíme, na jaká auta se zaměřit podle toho, kdo jste

Vybíráte první vůz? Poradíme, na jaká auta se zaměřit podle toho, kdo jste

Dříve nebo později tato volba čeká téměř každého držitele řidičáku. Studenti, maminky nebo mladí pracující si nejčastěji kupují svoje první auto jako ojeté. Jaká auta by pro ně mohla být zajímavá?

"Svoje první auto si pamatujeme celý život. Pořízení prvního auta bývá často velmi emotivní událostí. Je ale třeba pamatovat i na praktickou stránku věci, například jaké záruky nebo možnosti financování může prodávající nabídnout. Právě emoce stojí za mnoha neuváženými dohodami "na ulici", kterých kupující později litují. U velkých prodejců přitom mohou zažít stejné emoce při výběru z nepřeberného množství aut, a zároveň získat jistotu potřebnou při nákupu ojetého vozu,” říká Filip Kučera z Auto ESA.

Nejčastější zákazníci, kteří vybírají svoje první auto? Jsou to studenti, kterým vozy kupují rodiče, maminky, kterým se narodilo první dítě a potřebují vyřešit samostatnou dopravu a také absolventi, kteří nastoupili do práce a mají svůj první stabilní příjem. Jaká auta by pro ně mohla být zajímavá?

Auto pro studenta

Studentům kupují často auta jejich rodiče. Zajímají se o to, aby bylo levné na pořízení a provoz. Zároveň aby bylo v dobrém technickém stavu a bezpečné pro začínajícího řidiče. Z těchto důvodů jsou nejoblíbenější malá auta. Mají levný servis, levné pneumatiky a náhradní díly. Nestojí mnoho a rodiče je platí převážně hotově.

Jaké malé vozy dominují trhu ojetin? Nepřeberný výběr je ve vozech Škoda Fabia. V ceně od 20 do 50 tisíc jsou k mání vozy především s benzínovými tříválci a čtyřválci z let 2000 - 2008. Zajímavý výběr je i mezi dalšími malými vozy, jako je Volkswagen Polo, Opel Corsa, Ford Fiesta, Peugeot 206 nebo Renault Clio.

Auto pro maminku s prvním dítětem

“Nebojte se vzít si kočárek s sebou do autobazaru a vyzkoušet si nakládání na místě. Na výběr budete mít rozhodně mnoho aut z různých cenových kategorií,” radí maminkám Filip Kučera.
Na která auta by se maminky měly zaměřit a jaké jsou přednosti takových vozů?

● SUV mívají mají kufr trochu výš pro nakládání, ale u žen jsou často oblíbené pro výhled z větší výšky. Největší výběr mezi ojetými SUV nabízí Škoda Yeti. Za dobré ceny se dají pořídit také vozy Hyundai Ix35 a Santa FE a jejich sourozenci Kia Sportage a Kia Sorento.

● Kombi mají nižší nakládací hranu a obvykle mají větší kufr než SUV. Obrovský výběr kombíků za dobré ceny je u domácí značky Škoda v modelech Fabia Combi a Octavia Combi. Kategorie kombi nižší střední třídy je velmi hojně zastoupena prakticky napříč všemi značkami německého, francouzského, korejského i japonského původu, takže i zde je výběr veliký. Záleží na vkusu a rozpočtu.

● Vozy kategorie MPV, budou kromě velkého kufru bodovat variabilitou zadních sedadel a pohodlným přístupem k dětské sedačce. Ceněným vozem je Volkswagen Sharan, který má velkou rezervu pro rozrůstání rodiny. Dobře vyhoví i menší Touran. Další zajímavou volbou jsou vozy Opel Zafira a menší Meriva. Dobře promyšlené jsou vozy MPV od Citroënu C4 a C3 a výborně jezdí Fordy C-Max a S-Max.

Auto pro mladé pracující

Mladí profesionálové jsou většinou limitováni pouze svými příjmy. Díky možnosti volby výše akontace a délky splácení je pro ně na trhu mnoho vozů odpovídajících jejich představám. Například sportovní Volkswagen Golf 2.0 TSi v tovární úpravě GTi z roku 2015 je v nabídce Auto ESA za zvýhodněnou cenu 370 tisíc korun. Při akontaci 10 % a době splácení 36 měsíců činí měsíční splátka 5 920 korun s poslední navýšenou splátkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události