Policie

Na plný plyn a přes mrtvoly? Mladík předjížděl i na přechodu pro chodce!

Nebezpečné manévry řidiče modré Škody Octavie vyšetřuje policie na Orlickoústecku. Jeho šílenou jízdu zachytila palubní kamera, podívejte se ve videu.

Do záběru se modrá Octavia vřítí přes plnou čáru. A v nebezpečném předjíždění pokračuje dál, dupe na plyn a neváhá se vydat do protisměru kolem travnatého ostrůvku, který odděluje přechod pro chodce. Ostrůvku, který má zajišťovat bezpečnost chodců…

"Třiadvacetiletý řidič osobního vozu pravděpodobně zapomněl na pravidla silničního provozu a svůj spěch do cíle si zkrátil předjetím kolony vozidel kolem silničního ostrůvku v protisměru, navíc v místech, kde je na silnici I. třídy č. 14 přechod pro chodce," popisuje policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Související obsah

Hrozivé manévry zachytila palubní kamera jednoho z řidičů na příjezdu do Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

"Řidiče jsme pro podezření z přestupku v dopravě oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání," doplňuje Vilímková.

Mladému hazardérovi teď hrozí pokuta až 10 tisíc korun a až roční zákaz řízení.

Související obsah

"Apelujeme na řidiče, spěch na silnice nepatří, dodržování zákona není volbou, ale nutností, která všem umožní bezpečný příjezd do cíle," dodává policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události