Popelářský vůz

Opilý popelář závodil po městě v kuka voze. Na kruháku ho převrátil na bok!

Policie ukončila vyšetřování nehody muže, který loni v listopadu ukradl popelářské auto svého zaměstnavatele a převrátil se s ním na kruhovém objezdu v Mostě. Neměl řidičák, měl zákaz řízení, byl opilý a od nehody navíc utekl. Teď mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Těžkotonážní popelářské auto přijelo na kruhový objezd tak rychle, že situace nemohla dopadnout jinak, než převrácením na bok. Řidiči přiběhli na pomoc svědci, ten ale ani nepoděkoval a od nehody utekl.

"V tu chvíli nebylo jasné, zda je muž zraněný, jedná pod vlivem psychického šoku nebo je pod vlivem alkoholu," uvedla mluvčí mosteckých strážníků Veronika Loucká.

Jenže okolí je plné bezpečnostních kamer a pro strážníky tak nebyl problém popeláře vystopovat. Jeho vrávoravá chůze dávala tušit, co bylo příčinou nehody.

Jak se mohlo stát, že už v 7 hodin ráno byl takhle pod parou? "Diskotéka. Helejte, já si z toho nepamatuju vůbec nic," reagoval řidič Petr Tesárek na dotaz TV Nova. Proč dostal nápad ukrást velké popelářské auto? "Nějakej zkrat. Já vůbec nevím, mě to v životě nikdy nenapadlo," dodal.

Související obsah

Policie teď vyšetřování nehody ukončila a dnes už bývalého popeláře obvinila. "Z přečinů neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky," upřesnila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

O místo přišel popelář hned po nehodě, už v listopadu. Pouhých devět dnů poté, co do zaměstnání nastoupil…

"Pan Tesárek u nás už nepracuje, byl s ním rozvázán pracovní poměr," potvrdil tehdy regionální manažer společnosti zajišťující odvoz odpadu v Mostě Jiří Hodač.

Škodu policie vyčíslila na 266 tisíc. Platit ji nebude nikdo jiný, než bývalý popelář.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Popelářský vůz

Důležité Události