Domácí

Objíždíte cyklisty 1,5 metru? Prosí o to Sagan, Kreuziger i Habera

Léto už pomalu klepe na dveře a silnice i stezky se zaplnily cyklisty, kolaři aneb pumpičkáři, jak jim hanlivě říkají řidiči aut. V době koronaviru se dokonce až zdvojnásobil počet cyklistů v ulicích. Proto by nejen řidiči, ale také cyklisté měli dbát zvýšené opatrnosti na silnicích. Kampaň za jejich bezpečnost rozjeli známé tváře pelotonu - Roman Kreuziger, Peter Sagan nebo Petr Vakoč. Podporují je i vášnivý cyklista Pavol Habera a další.

Jízda na kole je v Česku jedním z nejoblíbenějších sportů a mnozí lidé kolo využívají v letních měsících také místo městské hromadné dopravy. Je však důležité upozornit, že cyklisté jsou v České republice součástí přibližně čtyř tisíc nehod ročně.


"Podíl cyklistů na celkovém počtu úmrtí v důsledku nehod na silnicích v Evropské unii činí osm procent,“ stojí na webu projektu Jeden a půl metru.

Související obsah


Jednou z hlavních příčin těchto dopravních nehod je nedostatečná vzdálenost při předjíždění. Právě z tohoto důvodu vznikl projekt Jeden a půl metru, do kterého se zapojila celá řada sportovců i dalších známých osobností.


Ve snaze zlepšit bezpečnost cyklistů i motoristů na silnicích ambasadoři projektu vyzývají, aby řidiči předjížděli lidi na kole ve vzdálenosti 1,5 metru a dodržovali tak bezpečnou vzdálenost.


Kampaň představila také první díl videa, ve kterém jsou užitečné tipy a rady pro cyklisty i motoristy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události