Zahraničí

Běsnící dav vyplenil autosalon. Rozkradl superkáry za miliony! VIDEO

Běsnící dav vyplenil autosalon. Rozkradl superkáry za miliony! VIDEO
Zdroj: TV Nova

Občanské nepokoje v USA vyvolané smrtí Afroameričana George Floyda provází nekontrolované rabování a ničení. V kalifornském San Leandru to odnesl i autosalon, který se specializuje na výkonné vozy Dodge a prodává i další auta koncernu FCA. Běsnění davu připomínalo tsunami, podívejte se na záběry.

Desítky ukradených a zničených vozů, škoda za miliony dolarů. To je výsledek běsnění v dealerství Dodge v americkém San Leandru v Kalifornii v noci z neděle na pondělí.

Autorizovaný prodejce automobilů koncernu FCA se stal terčem nekontrolovatelného rabování a ničení, informovala televize CBS News. Dav nejdřív řádil v obchodě značky Nike a pak se vrhl přes ulici na luxusní vozy. Zaměstnanci dealerství se pokusili některými auty zatarasit výjezd z parkoviště, ale bylo to úplně marné.

Související obsah

Lupiči nejdřív vtrhli do prodejny, kde ze zamčeného šuplíku ukradli klíčky od zbrusu nových aut. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazují, jak pak kradou jedno auto za druhým, nebo je prostě jen likvidují. Nad parkovištěm se vznáší dým…

Majitel prodejny Carlos Hidalgo jen zoufale prohlížel zkázu. Některá auta jsou rozmlácená, jiná zmizela z parkoviště i z prodejny, odkud s nimi rabující šílenci vyjížděli rovnou skrz výlohu.

"Pokoušeli jsme se zavolat policii, ale zasahovala na jiných místech a hlídky byly příliš zaneprázdněné. Nemohly dorazit…" hlesl zoufalý majitel.

Související obsah

Dealerství přišlo o 50 vozů, mezi kterými byly opravdu luxusní kousky s výkonem přes 700 koní: Dodge Challenger i Charger Hellcat, včetně limitované edice Widebody Daytona 50th Anniversary Edition. Cena takových aut dosahuje v přepočtu až 2,5 milionu korun.

Související obsah

Všechny ukradené vozy jsou vybavené sledovacím zařízením, takže majitel dealerství vidí, kde se zrovna pohybují. Je mu to ale zatím k ničemu. "Jsou všude…" krčí rameny Hidalgo. Police aktuálně nemůže nic podniknout.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události