Drogy

Šokující nález. Koupili ojetinu, pak v ní doma našli "poklad" za 20 milionů!

Šokující nález. Koupili ojetinu, pak v ní doma našli "poklad" za 20 milionů!
Zdroj: Profimedia

Když si koupíte ojeté auto, dobře si prohlédněte, co se skrývá v jeho útrobách. Takový poklad totiž může mnohonásobně převyšovat cenu samotného auta. Přesvědčil se o tom Američan, který si pořídil ojetinu v dražbě. Když ji dovezl domů, nestačil se divit.

Ujel zhruba tři sta kilometrů, aby se zúčastnil dražby ojetých aut. Uspěl a domů si odvážel nový úlovek. To ale ještě netušil, že uvnitř vozu si veze i ukrytý náklad v hodnotě přes 20 milionů korun!

Když Američan se svou ojetinou dorazil domů do města Laredo v Texasu, objevil v ní tajnou zásilku. "Poklad" si ale moc neužil, šlo totiž o balíčky kokainu, uvedl deník Laredo Morning Times.

A byla to slušná zásobička. Když majitel vozu našel 17 balení, kontaktoval policii. Vycvičený policejní pes pak vyčmuchal stejný počet balíčků v další skryté schránce. Úřad šerifa uvedl, že 34 balení dohromady vážilo přes 33 kilogramů. Takové množství kokainu by na černém trhu stálo přibližně 850.000 dolarů, což je v přepočtu víc než 20 milionů korun.

"Děkuji osobě, která nás na drogy upozornila. Kdyby to nebyl poctivý člověk, drogy by mohly skončit ve špatných rukou,“ vzkázal šerif okresu Martin Cuellar s tím, že kdo nahlásí podezřelou aktivitu nebo trestný čin, může mít nárok na peněžní odměnu.

Související obsah

Není to poprvé, co byly drogy nalezeny v levném autě pořízeném v dražbě. U hranic Texasu s Mexikem totiž pašeráci vymýšlejí všemožné kreativní metody, jak do USA přepravit narkotika.

Magazín Drive vzpomíná nedávný případ muže zadrženého na hranicích, který měl v pneumatikách svého pick-upu Ford F-150 nacpaný heroin a pervitin v hodnotě 4 milionů dolarů, tedy skoro 100 milionů korun! V březnu zase policie "odlovila" Toyotu Camry, která měla v sedačkách zašitý kokain za téměř 600.000 dolarů (necelých 15 milionů korun).

Drogové kartely využívají k přepravě "zboží" dokonce i oficiální zásilky nových aut. Vloni policie postupně objevila v několika kanadských autosalonech 12 Fordů Fusion, jejichž rezervní kola byla plná heroinu a pervitinu. Auta do Kanady doputovala přes USA právě z Mexika.

Související obsah

Podle policie se gang k autům dostal někde cestou z montážního závodu Fordu v mexickém Hermosillu. Pak ale pašeráci udělali chybu a v USA nedokázali narkotika vyzvednout. Drogy tak v nových autech doputovaly až do kanadských autosalónů. Policie postupně vydolovala z jejich rezervních kol pervitin a heroin za 4,5 milionu dolarů (108 milionů korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Drogy

Důležité Události