Domácí

Unikátní příležitost, mladí řidiči se mohou zdarma projet na polygonu

Mladí řidiči mají unikátní možnost zdokonalit své řidičské schopnosti. Pod vedením expertů si mohou zdarma vyzkoušet jízdu na polygonu, jízdu s instruktorem v reálném provozu, součástí kurzu je i zvládnutí možných rizikových situací.

Mladí řidiči ve veku 18 – 24 let jsou podle policie z hlediska nehodovosti jednou z nejrizikovějších skupin, začínajícím řidičům je třeba věnovat náležitou pozornost. Experti proto připravili základní kurz s názvem Startdriving.

"Mladí začínající řidiči mají díky projektu, který přichystala Asociace autoškol ČR, Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů, Asociace dopravních psychologů ČR, Platforma VIZE 0, BESIP a Policie ČR možnost si zdarma vyzkoušet zdokonalovací kurz," vysvětlila mluvčí policie Hana Rubášová.

Během kurzu si řidiči vyzkouší jízdu s instruktorem v reálném provozu, dopravní psycholog jim vysvětlí zásady bezpečné jízdy a zvládnutí krizových situací. Přímo na polygonu je pak čeká trénink defenzivní jízdy a zvládnutí možných krizových situací. To vše pod dozorem profesionálních instruktorů.

Související obsah

Celý výcvik zabere osm hodin a je možné ho absolvovat zdarma v osmi centrech bezpečné jízdy po celé ČR (Třinec, Příbram, Ostrava, Most, Jihlava, Sosnová u České Lípy, Hradec Králové, Vysoké Mýto) a to s vlastním vozidlem. Aktuální termíny a možnost registrace najdete na oficiálních stránkách projektu Startdriving.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události