Domácí

Řidič se po dálnici řítil rychlostí 221 kilometrů v hodině, policii neujel! VIDEO

Pětatřicetiletý muž se v BMW řítil po dálnici D1 rychlostí 221 kilometrů v hodině. V tu chvíli minul policejní hlídku, která se ihned pustila do pronásledování. Policejnímu speciálu neujel. Řidič se chtěl spasit útěkem do kukuřičného pole, ani to mu nevyšlo.

Muž z Prostějovska dostal nebezpečný nápad, rozhodl se otestovat své BMW na dálnici D1. Na 220. kilometru minul policejní hlídku, v tu chvíli se řítil rychlostí 221 kilometrů v hodině.

"Ivanovičtí policisté se vydali za nebezpečným řidičem, který se jim snažil zmizet. O několik kilometrů dále sjel směrem na Vyškov a pokusil se spasit útěkem v obilném poli. Přítrž jeho snaze udělala rázná výzva s výstrahou," popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Až po důrazné výzvě začal muž spolupracovat. Nebyl pod vlivem drog ani alkoholu, v kartě řidiče neměl ani závažné přestupky. Ve správním řízení mu hrozí sankce pět až 10 tisíc korun a zákaz činnosti až na jeden rok.

Související obsah

"Výrazné překračování rychlostních limitů je vždy rizikem zejména pro ostatní řidiče, může dojít ke kontaktu a následné havárii s fatálními následky. Policisté jsou na jízdu a manévry ve vysokých rychlostech pravidelně školeni," doplnil Šváb.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události