Kamion

Sedmdesátimetrový kolos na dálnici? Podívejte se na ten balet za volantem!

Sedmdesátimetrový kolos na dálnici? Podívejte se na ten balet za volantem!
Zdroj: Big Rig Videos / YouTube

Chcete vidět skutečného machra za volantem? Podívejte se na záběry z americké Floridy. Profíci tam přepravovali gigantickou mýtnou bránu - 70 metrů dlouhý náklad vážící skoro 152 tun. Museli zvládnout náročné logistické manévry a předvést velkou dávku řidičského umění. Tohle se rozhodně nevidí každý den.

Čísla na úvod: tento náklad měří 71,6 metru na délku, 4,2 metru na šířku a 4,8 metru na výšku. Váží skoro 152 tun! Jak dostat něco takového z bodu A do bodu B přes ostré zatáčky, několikaproudové křižovatky nebo úzký nájezd na dálnici?

Profesionálové z firmy Buchanan Hauling & Rigging předvedli skvělý výkon. Něco jako balet na silnici… Sledujte tu eleganci:

Povedené záběry z americké Floridy ukazují přepravu obřího mostu, který bude sloužit jako mýtná brána. Takové břemeno klade velké nároky na šoféra tahače, ale i na ostatní členy podpůrného týmu, kteří zastavovali dopravu a asistovali řidiči v nejnáročnějších úsecích. Třeba při nájezdu na dálnici, kdy tahač musel přejet do protisměru, aby se s dlouhatánským nákladem vůbec vytočil.

Související obsah

Motoristický magazín Jalopnik upozorňuje ještě na jednu lahůdku z loňského roku: Přepravu skoro devadesátimetrové a přes 200 tun vážící speciální věže pro rafinérie. Firma Lone Star Transport zajišťovala převoz na poslední etapě její cesty z Dubaje do amerického Texasu:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kamion

Důležité Události