Domácí

Policie na baterky! V Praze budou jezdit první služební elektromobily

Policie na baterky! V Praze budou jezdit první služební elektromobily
Zdroj: Policie

Pražští policisté ve čtvrtek obohatili svůj vozový park o nový přírůstek – vůbec první elektromobily. Policii je dodala společnost Hyundai, konkrétně jde o bateriový model Ioniq. Ministerstvo vnitra vloni uzavřelo s výrobcem rámcovou smlouvu na dodávku dalších desítek elektromobilů.

Prvních dvacet elektromobilů předal ve čtvrtek slavnostně řediteli pražské policie Tomáši Lerchovi šéf českého zastoupení společnosti Hyundai Martin Saitz. Pražská policie by měla převzít ještě 18 dalších elektromobilů.

Vozy jsou vybaveny majáky a jsou v policejních barvách, nepočítá se s nimi ale například pro prvosledové hlídky či silniční dohled. Policisté je budou využívat k běžné hlídkové činnosti.

Motivací pro nákup elektromobilů byly především nulové emise. Podle výrobce mají policejní vozy dojezd 311 km. Na 80 % se baterie dobije za necelou hodinu.

Související obsah

Ministerstvo vnitra vloni v únoru uzavřelo rámcovou smlouvu na nákup nových elektromobilů. Podle webu zdopravy.cz počítá s koupí až 140 vozidel Hyundai Ioniq za celkem 85 milionů korun bez DPH. Smlouva ministerstvo nezavazuje k tomu odebrat všechna vozidla. O jednotlivých objednávkách rozhodují příslušná krajská ředitelství.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události