Kamion

Kamion uvízl v centru Třeboně. Řidič věřil navigaci, pak se dost zapotil

Náročné manévry předvedl dnes ráno řidič kamionu v historickém centru Třeboně. Důvěřoval navigaci, nerespektoval zákaz vjezdu a dostal se až k úzké Hradecké bráně. Než se dokázal z úzké ulice vymotat, vzbudil pozornost kolemjdoucích i policie.

Čtvrt hodiny se snažil otáčet v křižovatce. A hodně se při tom zapotil. Ne, tohle nemohlo uniknout pozornosti policie.

Kamion uvízl v centru Třeboně ve středu po osmé hodině ráno. Řidič nerespektoval zákaz vjezdu nákladních aut a dostal se do pasti - úzkou bránou vedoucí na Masarykovo náměstí neměl šanci projet. "Dojel až před Hradeckou bránu, kde se ale musel otočit, aby byl schopný odjet," zástupce vedoucího třeboňské městské policie Stanislav Sklenář.

Související obsah

Právě dispečeři městské policie si manévrů v centru všimli díky kamerovém systému. Hlídka ale byla zaneprázdněná a tak strážníci šoféra kamionu nahlásili kolegům z místního oddělení Policie ČR. Řidič pak policistům přiznal, že se spolehl na navigaci.

Související obsah

Za porušení zákazu dostal spíš symbolickou stokorunovou pokutu. Nejvíc se totiž potrestal sám - musel několikrát couvat, zablokoval provoz, porazil popelnici před místním obchodem, ohnul dopravní značku, neustále měřil vzdálenost a musel i vystupovat z kabiny, aby se ujistil, že při manévrech nepoboří dům. Nakonec se dočkal pomoci od jednoho z přihlížejících chodců, který ho navigoval. I díky tomu se manévry obešly bez větších škod.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kamion

Důležité Události