Domácí

Na silnicích číhá peklo. Provoz v Česku bude silnější než jiné roky!

V příštích několika dnech nás bude čekat dopravní peklo. Některé děti už za pár hodin dostanou vysvědčení a tisíce Čechů tak vyrazí na dovolenou a to hlavně po Česku. Podle odborníků bude letošní provoz mnohem silnější než v jiných letech. A podobně to prý bude vypadat prakticky celé léto.

Několikakilometrové kolony, uzavírky, omezení a nervózní řidiči. Tak to každoročně vypadá na českých silnicích poslední červnový víkend a výjimkou nebude ani ten nadcházející.

Na dovolenou v pátek odjíždí například pan Josef. Kvůli obavám z hustého provozu vyráží už brzo ráno. I letos se musejí řidiči obrnit trpělivostí. V létě na ně čeká 40 oprav na takřka všech dálničních tazích. Naplno pokračuje zejména modernizace dé jedničky.

"Letos je semifinále rekonstrukce, pracujeme na sedmi úsecích, je to největší zatížení dé jedničky," přizvukuje mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Kolony čekají řidiče například při výjezdu z Prahy na dálnici D1 mezi pátým a desátým kilometrem. Silničáři tady opravují pětikilometrový úsek.

Problémy v dopravě bývají každoročně při výjezdu z Brna, hlavně směrem na Vídeň a Bratislavu. Kolony se čekají i u Novomlýnských nádrží, řidiče čeká 15kilometrová objížďka.

Související obsah

Podle expertů zůstane řada lidí v Česku kvůli pandemii a znát to tak bude i na tuzemských silnicích. "Především v turisticky atraktivních oblastech bude ještě vyšší počet účastníků, kteří jsou zranitelní - cyklistů, chodců i osobních vozidel," vypočítává Tomáš Neřold z BESIPu.

Počet nehod a mrtvých o prázdninách každý rok stoupá, loni na silnicích během července a srpna zemřelo 121 lidí. I čtvrtek byl na silnicích tragický. Na D1 nepřežili nehodu dodávky dva lidé. Podle expertů mezi nejčastější příčiny patří nepozornost i horké počasí.

"Už od 27 stupňů se zvyšuje pravděpodobnost nehody o 6 procent, při 37 stupních o 33 procent," varuje mluvčí ÚAMK Igor Sirota.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události