Domácí

800 koní pod kapotou. Po Česku se bude prohánět Ferrari Monza

Po českých silnicích se bude prohánět světový unikát. Luxusní Ferrari Monza, kterých je po celém světě pouhých 499 kusů. A jedno z nich si za více než 40 milionů korun koupil muž z Česka.

Lahodí ušním bubínkům i oku. Šesti a půl litrový dvanáctiválec, 800 koní, převážně vyrobený z karbonu. Po sešlápnutí plynu vás zarazí do sedačky. Zrychlení z nuly na sto se pohybuje kolem 3 sekund.

Světový unikát, vyrobený v limitované edici pouze 499ti kusů je provedený ve dvou variantách. SP1 s místem pouze pro řidiče a SP dva pro dvě osoby. Dvousedačkovou SP2 si k 38. narozeninám už nadělil fotbalista Zlatan Ibrahimovič.

Při jízdě není před řidičem žádný ochranný štít, ani střecha, zážitek z jízdy je tak srovnatelný s tím, jaký mají závodníci formule jedna. I proto klient v základní výbavě dostává speciální oblek, rukavice a helmu. Ta je povinná.

Související obsah

Medově zbarvené sedačky jsou opatřené čtyřbodovými pásy, aby se řidič neměl možnost v nich pohnout a vnitřek auta je jako pohled do automobilové Narnie. Řadí se pákami za volantem, který je stavěný pro závodní vůz. Ve vozidle jsou jen dva pedály, jen brzda a plyn.


Pokud byste se v takové krásce chtěli také prohánět, museli byste si sáhnout hlouběji do kapsy. Auto stojí téměř 40 milionů korun bez DPH. Ačkoli je vůz určený pro běžné cestování ve městě nebo po dálnici, majitel by měl být extrémně ostražitý. Případné opravy mohou přijít draho. Malý škrábaneček vás tak muže přijít i na sto tisíc korun.

Vozidlo je inspirované slavným prototypem z padesátých let. 

Na reportáž TV Nova se podívejte ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události