Krimi

Chodkyně ukázala, ať řidič jede. Ženu na druhé straně neviděl a srazil ji

Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala v úterý ve Zlíně. Řidič stříbrného osobního auta měl u výjezdu z parkoviště srazit chodkyni.

Řidič Octavie zastavil u přechodu a dával přednost ženě, která chtěla přejít zprava. Chodkyně mu ale rukou ukázala, aby v jízdě pokračoval. Řidič si ovšem nevšiml, že do vozovky vstupuje z druhé strany další chodkyně, a rozjel se.

"Dopravní policisté hledají svědky dopravní nehody, k níž došlo v úterý 7. července v 10:30 hodin a při níž řidič osobního vozidla srazil chodkyni a způsobil jí těžké zranění," informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Nehoda se stala v jedné z bočních ulic u Velkého kina nedaleko centra Zlína. Řidič ženě najel na nohu a způsobil mnohočetné zlomeniny v oblasti chodidla. Po nehodě zastavil a zraněnou chodkyni převezl do nemocnice. Podle lékařů bude zotavení ženy trvat několik měsíců.

Související obsah

Policie teď hledá svědky kvůli objasnění okolností střetu. "Viníkovi nehody hrozí v případě prokázání viny za trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti trest odnětí svobody až na čtyři roky," doplnila Kozumplíková.

Policistům by velmi pomohla výpověď ženy, kvůli které řidič na přechodu původně zastavil. Svědkové se mají hlásit na lince 158.

Petr Bača/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události