Domácí

Dva domy ve vsi přitahují nehody! Za deset let do nich napálilo 55 aut

Obyvatelé vesničky Bořkov na Semilsku řeší velkou záhadu dvou domů, které jako by přitahovaly kolemjedoucí auta. K nehodám si vedou i evidenci a za 10 let došli k neuvěřitelnému číslu. Ve zdech dvou sousedících rodinných domů skončilo už 55 aut.

Poslední nehoda je pro obyvatele Bořkova jen další čárkou do jejich statistik. Z nich už mají poměrně solidně propracovaný předpovědní model. "Předpokládám, že za měsíc a půl bude nehoda další," prohlásil Ladislav Trejbal, který v Bořkově žije.

Fotek nehod u vlastního domu mají tamní obyvatelé víc než z dovolených. Přitahuje prý auta jako stromy blesk. "Proč právě tam to má ty následky? Tak to si nedovedu takhle vysvětlit," neví si rady ani vedoucí dopravního inspektorátu v Semilech Libor Jebavý.

Místo jako by bylo prokleté, za posledních 10 let do dvou sousedících domů narazilo 55 aut. "Zhruba jednou za tři měsíce je tady dopravní nehoda," prohlásila obyvatelka Bořkova Monika Mašková. "Jezdí tady jak blázni. Dvakrát mě nahnali do příkopu," tvrdil další z místních.

Související obsah

Majitel ukázal štábu TV Nova místa, kam už auta nabourala. Je to už prakticky celá strana domu, přiléhající k silnici. A výhledové zrcadlo opodál už museli cestáři vyměňovat celkem čtyřikrát. "Vysloveně se už bojíme, byla tady i smrtelná nehoda na Štědrý den," doplnila Mašková.

Zatím poslední havárie se stala ve středu, způsobil ji mladý řidič ve sportovním autě. Řidičák měl jen pár dní. "Vyjel do protisměru, kde se bočně střetl s nákladním vozidlem, a od toho se odrazil do přiléhající nemovitosti," popsal Jebavý.

"Vyrazil dveře. Kdyby za nimi někdo byl, je mrtvý. Tady přitom bydlí dvě malé děti," rozčilovala se obyvatelka. "Když běžíme k té nehodě, tak se přiznávají, že překročili rychlost," dodal Trejbal.

Související obsah

Přitom na začátku roku označila policie místo značkou upozorňující na nebezpečí smyku. "Evidentně to nepomohlo," povzdychl si Jebavý.

Policie proto nechá ještě upravit povrch silnice. "Doporučili jsme krajské správě silnic, aby ten úsek byl zdrsněn," vysvětlil vedoucí dopravního inspektorátu. Majitelé domů teď doufají, že se tím prokletí definitivně zbaví a statistiky už nebudou muset doplňovat o další nehody.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události