Krimi

Mžik od tragédie: Dvojité předjíždění na silnici smrti. VIDEO jako důkaz

Pár okamžiků strachu zažil při cestě s rodinou na koupaliště v Děčíně Josef V. Na poslední chvíli strhával řízení doprava, aby se vyhnul jiným dvěma autům, která dvojitě předjížděla. Podle experta, kterého redakce TN.cz oslovila, svou pohotovostí nejspíš předešel vážné nehodě.

Poklidná jízda po břehu Labe se v neděli 5. července změnila vmžiku v drama. To když se náhle zpoza auta Josefa V. vyřítily dva jiné vozy, které se na dvouproudé silnici zároveň předjížděly.

"Jel jsem s rodinou na koupaliště do Děčína, když se nám přihodila tato událost. Nejdříve jsem to nechtěl vůbec řešit, ale když jsem za pár dní potkal pár dalších "expertů" na silnici, tak jsem se rozhodl Vám video zaslat," napsal Josef V. Policii ale nic nehlásil.

Redakce záznam ukázala i dopravnímu expertovi Romanu Budskému. "Je to extrémně nebezpečná situace. Kdyby oba řidiči neuhnuli doprava, tak by to asi byla pořádná rána, boční náraz," má jasno Budský.

Připomněl, že dvojité předjíždění jako takové zakázané není, ale má svá pravidla. "Řidič při předjíždění nesmí ohrozit jiné účastníky silničního provozu a tady k ohrožení rozhodně došlo. Také je tabu při předjíždění vjíždět do krajnice," vypočítává Budský.

Související obsah

Podle jeho názoru se tak řidič vínového auta úplně vlevo dopustil nedovoleného předjíždění. "Za to hrozí ztráta sedmi bodů, pokuta až 10 tisíc a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců," říká Budský.

Manévr se přitom podle něj odehrál na silnici smrti, kterou sám dobře zná. "Jsou tam dlouhé rovné úseky, které svádějí k rychlé jízdě. Ale co vím, tak tu byla spousta smrtelných nehod," uzavírá Budský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události