Policie

Nemožné? Policie tvrdí, že řidičce ve Fordu Focus naměřila přes 700 km/h!

Nemožné? Policie tvrdí, že řidičce ve Fordu Focus naměřila přes 700 km/h!
Zdroj: Ford

Poslední Ford Focus RS dokáže atakovat působivých 270 km/h, s pořádnou tuningovou se dostane přes 300 km/h. Ale nejrychlejší nejspíš není, alespoň podle italské policie. Ta totiž objevila netušený potenciál i ve sportovním Focusu ST předchozí generace: Jeho řidiče poslala vysokou pokutu s tím, že ji na sedmdesátce naměřila absurdních 703 km/h!

Mladá italská řidička se nestačila divit, když ji přišla pokuta za nepřiměřenou rychlost. Policie totiž tvrdí, že vesničkou Offagna ve střední Itálii prolétla rychlostí 703 km/h. Přitom neřídila letadlo, ale několik let starý Ford Focus ST, píše portál Autoevolution.com. Ano, hothatch od Fordu umí být rychlý, ale tohle prostě nedokáže.

Evidentní selhání policejní techniky však nikomu nepřišlo divné, takže troufalá závodnice vyfasovala 10 trestných bodů a obří pokutu 850 eur, v přepočtu tedy přes 22 tisíc korun.

No vlastně není divu, vždyť v místech, kde je povolená sedmdesátka, jela desetkrát rychleji!! Za to by ji měli rovnou zavřít….

Související obsah

Při měření se stala zjevná chyba, ale tím se nikdo neobtěžoval zabývat. Kvůli byrokracii teď musí řidička pokutu skutečně zaplatit, než ji bude po úřadech vymáhat zpět, podotýká Autoevolituion.com a přidává malou radu pro všechny majitele hatchbacků od Fordu: zacházejte s plynem velmi opatrně, ve vašem voze mohou dřímat netušené možnosti, které by Focusu mohl závidět i hypersport Bugatti Chiron!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události