Policejní honička

Zamilovaný hazardér v BMW ujížděl hlídce 230 km/h! Bez boje se nevzdal

Rozchod s přítelkyní byl údajně důvodem, proč se mladý řidič ve svém BMW minulý týden vydal na (sebe)vražednou jízdu po Českolipsku. Nadopoval se drogami a usedl za volant, policisté ho naháněli v rychlosti až 230 km/h. Záznam honičky si můžete prohlédnout ve videu.

Silnice z Liberce na Nový Bor a Českou Lípu se minulý týden stala dějištěm dramatické policejní honičky. Odstartovalo ji BMW, které se krátce před devátou hodinou večer prohnalo evidentně nepovolenou rychlostí kolem hlídky zaparkované poblíž motorestu Lemberk v obci Lvová.

"Vzhledem k tomu, že řidič významně porušil povolenou rychlost v obci, policisté vyjeli za ním, aby ho zkontrolovali a zapnuli přitom výstražné zvukové i světelené zařízení. Řidič na jejich znamení k zastavení ale reagoval opačně a ještě přidal na rychlosti, přičemž svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah

Když rozdrážděné BMW policisté poprvé dojeli, mělo na tachometru 230 km/h. Pak jeho řidič zastavil. "Vzápětí se ukázalo, že se nehodlá vzdát bez boje," podotkla mluvčí. Honička se rozjela nanovo. "Opět naplno sešlápnul plyn a začal ujíždět ve směru na Kunratice a  Cvikov. Ve Cvikově  u autobazaru  pak prudce odbočil ze silnice číslo 13 do města a projel  ulicemi Pivovarská, ČSA a Kolárova, aby se odtud znovu vrátil na hlavní silnici. Následně směřoval  na Jablonné v Podještědí a u křižovatky na Petrovice prudce odbočil na Kněžice," doplnila Baláková.

"Závod" ukončila až další dvě policejní auta, která BMW zablokovala cestu. Řidič ale dál pokračoval v boji. "Policisté ho museli z auta vytáhnout, protože jejich výzvy k vystoupení ignoroval. Vzhledem k tomu, že se velmi aktivně bránil, použili proti němu donucovací prostředky hmaty a chvaty a nakonec i slzotvorný prostředek," popsala mluvčí dramatické finále.

Související obsah

Vzápětí se ukázalo, proč se jednadvacetiletý řidič tak vehementně bránil. Podle orientačního testu měl v krvi amfetamin i kokain. V autě měl dalších šest balíčků, nejspíš s marihuanou a "speedem".

Související obsah

Mladík se snažil své počínání omluvit tím, že se s ním právě rozešla přítelkyně. Noc každopádně strávil v cele, přišel o řidičák a teď na svobodě čeká na trestní řízení. Podezřelý je z ohrožení pod vlivem návykové látky a po laboratorním rozboru pravděpodobně přibude i obvinění z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za to ho soud může poslat až na dva roky do vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události